Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
Luan Rama: Skandal, Zyrat e Vettingut në Ministrinë e Drejtësisë
  • 2017-09-25

Luan Rama: Skandal, Zyrat e Vettingut në Ministrinë e Drejtësisë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, duke publikuar një dokument thotë se Ministria e Drejtësisë do të administrojë zyrat e Kolegjit të Vetingut, duke e konsideruar këtë si skandal.  Sipas tij, kjo do ta bëjë të pamundur përmbushjen e misionit për të cili

No Pic available
  • 2017-09-25

PS ul numrin e punonjësve të vettingut, debate në komisionin

 Komisioni i Ligjeve miratoi vetëm me votat e maxhorancës numrin e punonjësve për tre organet e vettingut: Komisionin e  Pavarur të Kualifimit, Komisionerin publik dhe  Kolegjin e Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese.  Në total për këto organe janë miratuar vetëm 113 p

No Pic available
  • 2017-09-23

Vetingu, ministrja e Drejtësisë, debaton me Metën: Jemi shumë vonë

Ora News zbardh debatin e ndodhur në mbledhjen e KLD-së së 15 shtatorit 2017 të thirrur nga presidenti Ilir Meta lidhur me shqyrtimin e informacionit të përgatitur nga Inspektorati i KLD mbi problematikat që lidhen gjatë zbatimit të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të

No Pic available
  • 2017-09-21

Ja sa do paguhen 185 punonjësit e Komisioneve dhe Kolegjit të Apelimit

Jo vetëm trupa e lartë e institucioneve të reja të drejtësisë do të kenë paga të larta, por po ashtu dhe stafi mbështetës i tyre. Në projektin e paraqitur në Kuvend parashikohet niveli i pagave mbi 120 mijë lekë për drejtuesit, por dhe mbi 80 mijë lekë për specialistët. Parlament

No Pic available
  • 2017-09-20

Qeveria miraton dhënien e mjedisve për institucionet e reja të drejtësisë

Qeveria ka miratuar vendimin për dhënien e mjediseve për komisionin e pavarur të kualifikimit dhe operacionin ndërkombëtar të monitorimit dhe Kolegjit të Apelimit, pjesë e institucioneve të reja të drejtësisë. Në deklaratën për mediat ministrja e Drejtësisë  deklaroi se qeveri

Vettingu, miratohet dhënia e ambienteve për institucionet e reja
  • 2017-09-20

Vettingu, miratohet dhënia e ambienteve për institucionet e reja

Me vendim të Këshillit të Ministrave, miratohet dhënia e ambienteve për komisionin e pavarur të kualifikimit dhe operacionin ndërkombëtar të monitorimit dhe Kolegjit të Apelimit, pjesë e institucioneve të reja të sistemit të drejtësisë . Në një komunikim me median, ministrja e Drej

Në tetor nis Vettingu. Konsensus në Kuvend, votimi pas dy javësh
  • 2017-09-19

Në tetor nis Vettingu. Konsensus në Kuvend, votimi pas dy javësh

Organet e reja të vettingut pritet të nisin punën në tetor, me dosjet e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Fillimi i tetorit është koha kur Parlamenti ka parashikuar të votojë për strukturat e tre organeve të vettingut, pa të cilat ato nuk nisin dot shqyrtimin e dosjeve të gjyqtarëve dhe pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama