Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbia

Total: 1290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.823Z

Agim Çeku dëbohet nga Kolumbia

Bogota - Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku është larguar nga Kolumbia drejt Kosovës pasi u dëbua nga autoritetet e atjeshme me kërkesë të Beogradit. Qeveria e Kolumbisë, është arsyetuar para Çekut, mirëpo ajo me shkrim ka marrë një vendim që ai duhet të largohet nga Kolumbia.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.959Z

Humbet Kolumbia fiton Brazili

brbrPas Argjentines edhe Kolumbia pesoi nje rezultat zhgenjyes ne Kupen e Amerikes Ne takimin e pare skuadra e trajnerit Pekerman u mund 0-1 nga Venezuela dhe tashme rrezikon shume po te mendosh se perballe tyre ne sfiden e tyre eshte Brazili Goli i vetem i takimit ne ate fitore historike per Venez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.148Z

Kolumbia shteti më i lumtur në botë, ja përse

Nominimi më i fundit – Sipas një sondazhi të kryer nga WIN/Gallup International Association, Kolumbia është shteti më i lumtur në botë. Aktualisht, ky vend gëzon faktorë specifikë, të cilët e bëjnë të tillë e që vende të tjera nuk i kanë. Klima, dashuria për fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.753Z

Kolumbia, lidere në Grupin A

Nga Express më 03 korrik 2011 në ora 15:15 Kolumbia mposhti Kosta Rikën 1-0 në ndeshjen e dytë në Grupin A të Copa Americës në San Slvador de Jujuy. Kosta Rika mbeti pa sulmuesin Randall Brenes, i cili u përjashtua me karton të kuq në pjesën e parë dhe prej atij momenti u gjend në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.566Z

Brazil pa Alves, Kolumbia me Guarin

Janë zyrtarizuar formacionet zyrtare të çerkfinales të dytë mes Brazilit dhe Kolumbisë. Përkundër kritikave, Brazili edhe këtë ndeshje e fillon me Hulk dhe Fred. Cesar, Maicon, Luiz, Marcelo, Paulinho, Fernandinho, Oscar, Hulk, Fred e Neymar starto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.488Z

Kolumbia kalon, Bregu i Fildishtë shpreson

Kolumbia është kombëtarja e radhës që siguron kalimin në fazën tjetër të kampionatit botëror “Brazil 2012”. Kombëtarja nga shteti latin ka mposhtur Bregun e Fildishtë të Didier Drogbas me rezultat 2-1. AdPlatformZone = {id:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.626Z

Kolumbia dhe Belize njohin pavarësinë e Kosovës

Kosova ka shtuar numrin e shteteve që njohin pavarësinë. Kolumbia dhe shteti i Belizes në Amerikën Qëndrore konfirmuan njohjen e shtetit të Kosovës. Në deklaratën e Ministrisë së Jashtme Kolumbiane thuhet se Kolumbia njeh Republikën e Kosovës shtet të pavarur dhe sovran, me synimin q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama