Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbia

Total: 1290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.232Z

Ja rënditja e FIFA-s, po rrëshqet Shqipëria

FIFA ka publikuar rënditjen e re të kombëtareve. Gjermania vazhdon të jetë lidere e padiskutueshme. Argjentina, Holanda, Kolumbia dhe Belgjika janë në top 5-she. Zvicra e shqiptarëve është në pozitën e nëntë, para Francës q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.387Z

Rama drejton forumin e lidereve ne Universitetin Kolumbia

Europa dhe integrimi në të ishin tema fjalës së Kryeministrit Rama në Forumin e Liderëve Botërorë në Universitetin e Kolumbias në SHBA, I cili këtë u drejtua nga shefi i qeverisë shqiptare. “Europa nuk është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.216Z

Kosova dhe Kolumbia do të forcojnë bashkëpunimin bilateral

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, është takuar në Nju Jork me Ministren e Punëve të Jashtme të Kolumbisë, María Ángela Holguín Cuéllar. Ministri Hoxhaj ka falënderuar homologen kolumbiane për mbështetjen që shteti i saj ka dhënë për Kosovën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.724Z

Kolumbia, Higuita dhe Valderrama festojnë në tribunë (Foto)

Flokë të gjatë dhe mustaqe të prera. Njëri biond, tjetri ezmer, të katapultuar në botën e futbollit që në vitet 80. Të mrekullueshëm. Në Kazan Arena, në fushë në ndeshjen Poloni-Kolumbi për ndeshjen e jetës. Në tribunë, dy gjysh, disi të veçantë: biondi, me fanellën e Kolumbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.897Z

Anglia në çerekfinale, Kolumbia bie tek 11-metërshat

Anglia është skuadra e fundit që kualifikohet në fazën çerekfinale të këtij Botërori. Në një finale dramatike, Tre Luanët, i janë nënshtruar lotarisë së 11-metërshave, duke mundur Kolumbinë, 5-4, teksa 90 minutat u mbyllën në barazim 1-1. Ndonëse anglezët gabuan të parët nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.304Z

Shqipëria njëlloj si Kolumbia në prodhimin e kanabisit

Shqipëria radhitet në 5 vendet e mëdha të kultivimit të kanabisit bashkë me Kolumbinë, Xhamajkën, Holandën dhe Paraguain. Në këtë përfundim ka arritur Organizata e Kombeve të Bashkuara në raportin e saj të fundit për drogën në të gjithë botën. Sipas raportit, vendi ynë gjenero

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.741Z

Nis sot samiti i G8, protesta të dhunshme në Toronto

Presidenti Barack Obama u kërkoi liderëve botërorë të ndjekin suksesin e tij në reformën financiare, në një kohë kur një pjesë e mirë vendesh europiane përballen me borxhe gjithnjë në rritje. Në kuadër të samitit, grupi i liderëve të G-8 u takua me liderët e vendeve në zhvilli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama