Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbia

Total: 1290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.753Z

Kolumbia, lidere në Grupin A

Nga Express më 03 korrik 2011 në ora 15:15 Kolumbia mposhti Kosta Rikën 1-0 në ndeshjen e dytë në Grupin A të Copa Americës në San Slvador de Jujuy. Kosta Rika mbeti pa sulmuesin Randall Brenes, i cili u përjashtua me karton të kuq në pjesën e parë dhe prej atij momenti u gjend në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.566Z

Brazil pa Alves, Kolumbia me Guarin

Janë zyrtarizuar formacionet zyrtare të çerkfinales të dytë mes Brazilit dhe Kolumbisë. Përkundër kritikave, Brazili edhe këtë ndeshje e fillon me Hulk dhe Fred. Cesar, Maicon, Luiz, Marcelo, Paulinho, Fernandinho, Oscar, Hulk, Fred e Neymar starto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.488Z

Kolumbia kalon, Bregu i Fildishtë shpreson

Kolumbia është kombëtarja e radhës që siguron kalimin në fazën tjetër të kampionatit botëror “Brazil 2012”. Kombëtarja nga shteti latin ka mposhtur Bregun e Fildishtë të Didier Drogbas me rezultat 2-1. AdPlatformZone = {id:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.626Z

Kolumbia dhe Belize njohin pavarësinë e Kosovës

Kosova ka shtuar numrin e shteteve që njohin pavarësinë. Kolumbia dhe shteti i Belizes në Amerikën Qëndrore konfirmuan njohjen e shtetit të Kosovës. Në deklaratën e Ministrisë së Jashtme Kolumbiane thuhet se Kolumbia njeh Republikën e Kosovës shtet të pavarur dhe sovran, me synimin q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.107Z

Kolumbia e Peruja hapin kufirin me Ekuadorin

Kolumbia dhe Peruja rihapen kufirin me Ekuadorin i bllokuar pas pengmarrjes se presidenteti ekuadorian Rafael Korrea nga 800 police qe protestonin kunder shkurtimeve ekonomike te ndermarra prej tij. Kolumbia dhe Peruja mbyllen kufijte me Ekuadorin ne shenje mbeshtetjeje per presidentin Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.131Z

Kupa e Amerikes Kolumbia ne cerekfinale

Kolumbia mundi me rezultatin 2-0 kombëtaren modeste të Bolivisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Kupën e Amerikës duke zënë vendin e parë të grupit A dhe duke u kualifikuar për në çerekfinale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.178Z

Grupi C Kolumbia gjunjezon Greqine

Kolumbia e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e saj në Botërorin e Brazilit. Skuadra kolumbiane mundi me shumë lehtësi në ndeshjen e saj të parë në Grupin C, Greqinë me rezultatin 3-0 në sytë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama