Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbia

Total: 1290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.107Z

Kolumbia e Peruja hapin kufirin me Ekuadorin

Kolumbia dhe Peruja rihapen kufirin me Ekuadorin i bllokuar pas pengmarrjes se presidenteti ekuadorian Rafael Korrea nga 800 police qe protestonin kunder shkurtimeve ekonomike te ndermarra prej tij. Kolumbia dhe Peruja mbyllen kufijte me Ekuadorin ne shenje mbeshtetjeje per presidentin Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.131Z

Kupa e Amerikes Kolumbia ne cerekfinale

Kolumbia mundi me rezultatin 2-0 kombëtaren modeste të Bolivisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Kupën e Amerikës duke zënë vendin e parë të grupit A dhe duke u kualifikuar për në çerekfinale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.178Z

Grupi C Kolumbia gjunjezon Greqine

Kolumbia e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e saj në Botërorin e Brazilit. Skuadra kolumbiane mundi me shumë lehtësi në ndeshjen e saj të parë në Grupin C, Greqinë me rezultatin 3-0 në sytë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.093Z

Shqiptari diplomohet në Kolumbia duke punuar si pastrues aty

Share Historia e një shqiptari po bën bujë këtu në Shtetet e Bashkuara. Ai është Gac Filipaj, një 52-vjeçar me origjinë nga Ulqini, pastrues në Universitetin Kolumbia të Nju Jorkut, i cili këtë të dielë diplomohet nga universiteti. Studentët mundohen shumë për të marrë një di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.079Z

Kolumbia: Cavez nxites lufte

Autoritetet me te larta shteterore kolumbiane njoftuan se do te ankohen ne instancat me te larta nderkombetare ne lidhje me deklaratat e presidentit te Venezueles Hugo Cavez. Kolumbia njoftoi se nuk ka ndermarre asnje operacion ushtarak armiqesor kundrejt fqinjit te saj, Venezueles dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.765Z

Trafiku i kokaines nga Kolumbia

Prokuroria kërkoi dënimin me 18 vjet burg për një burrë nën akuzën e trafikut ndërkombetar të drogës. 200 kilogramë kokaine ishin shkrire në një sasi vaji palme i cili mbërriti në Shqiperi me një autobot që ndiq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.314Z

Ish-kryeministri Çeku dëbohet nga Kolumbia

Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, bëri të ditur se është larguar nga Kolumbia, pas një urdhëri nga autoritetet e këtij vendi, meqë kërkohej nga Serbia i akuzuar për krime të luftës. “Autoritetet e Kolumbisë kishin marrë një kërkesë nga Serbia, për arrestimin tim dhe për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama