Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbia

Total: 1290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.131Z

Kupa e Amerikes Kolumbia ne cerekfinale

Kolumbia mundi me rezultatin 2-0 kombëtaren modeste të Bolivisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Kupën e Amerikës duke zënë vendin e parë të grupit A dhe duke u kualifikuar për në çerekfinale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.178Z

Grupi C Kolumbia gjunjezon Greqine

Kolumbia e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e saj në Botërorin e Brazilit. Skuadra kolumbiane mundi me shumë lehtësi në ndeshjen e saj të parë në Grupin C, Greqinë me rezultatin 3-0 në sytë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.093Z

Shqiptari diplomohet në Kolumbia duke punuar si pastrues aty

Share Historia e një shqiptari po bën bujë këtu në Shtetet e Bashkuara. Ai është Gac Filipaj, një 52-vjeçar me origjinë nga Ulqini, pastrues në Universitetin Kolumbia të Nju Jorkut, i cili këtë të dielë diplomohet nga universiteti. Studentët mundohen shumë për të marrë një di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.079Z

Kolumbia: Cavez nxites lufte

Autoritetet me te larta shteterore kolumbiane njoftuan se do te ankohen ne instancat me te larta nderkombetare ne lidhje me deklaratat e presidentit te Venezueles Hugo Cavez. Kolumbia njoftoi se nuk ka ndermarre asnje operacion ushtarak armiqesor kundrejt fqinjit te saj, Venezueles dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.765Z

Trafiku i kokaines nga Kolumbia

Prokuroria kërkoi dënimin me 18 vjet burg për një burrë nën akuzën e trafikut ndërkombetar të drogës. 200 kilogramë kokaine ishin shkrire në një sasi vaji palme i cili mbërriti në Shqiperi me një autobot që ndiq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.314Z

Ish-kryeministri Çeku dëbohet nga Kolumbia

Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, bëri të ditur se është larguar nga Kolumbia, pas një urdhëri nga autoritetet e këtij vendi, meqë kërkohej nga Serbia i akuzuar për krime të luftës. “Autoritetet e Kolumbisë kishin marrë një kërkesë nga Serbia, për arrestimin tim dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.632Z

Kolumbia dhe Venezuela, rifillojnë marrëdhëniet diplomatike

Bogota, 12 gusht, NOA - Kanë rifilluar marrëdhëniet midis Kolumbisë dhe Venezuelës. Presidentët e të dy vendeve, Juan Manuel Santos dhe Hugo Chavez, kanë vendosur të rinisin lidhjet diplomatike, të cilat ishin ndërprerë në Caracas pas akuzave të Bogotës për elementet guerile kolu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama