Rezultate te kerkimit per termin: +Komandantin +Legjendar +Adem

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.203Z

Homazhe tek shtatorja e Adem Jasharit/ Basha: Të çojmë deri në fund amanetin e të rënëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëkohësisht kryetar i PD-së Lulzim Basha, ish-Kryeministri Sali Berisha, deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, përfaqësues të Ambasadës së Kosovës, veteranë të UÇK vendosën kurora me lule dhe u përkulën me nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.044Z

Basha Nderim perjete komandantit legjendar Adem Jasharit dhe heronjve qe luftuan ne trojet shqiptare

Kryebashkiaku Lulzim Basha ka nderuar sot sakrificën e heronjve që dhanë jetën për lirinë e kombit shqiptar. Në këtë ditë, më të rëndësishmen në historinë e kombit tonë, kryebashkiaku Basha ka përkujtuar komand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.033Z

Basha Nderim perjete komandantit legjendar Adem Jashari dhe heronjve qe luftuan ne trojet shqiptare

Kryebashkiaku Lulzim Basha ka nderuar sot sakrificën e heronjve që dhanë jetën për lirinë e kombit shqiptar. Në këtë ditë, më të rëndësishmen në historinë e kombit tonë, kryebashkiaku Basha ka përkujtuar komand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.154Z

Basha homazhe te busti i Adem Jasharit: Detyrim, të çojmë deri në fund amanetin e të rënëve

Tirana përkujton sot epopenë e lavdishme të Jasharajve.  Kryetari i Bashkisë së Tiranës dhe kryetar i PD Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, përfaqësues të ambasadës së Kosovës, veteranë të UÇK kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.189Z

Inaugurohet shtatorja e Adem Jasharit ne Tirane

Është zbuluar në Tiranë, shtatorja e Komandantit i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari. Komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari është përjetësuar në bronz, në kryeqytetin shqiptar. Me një cerem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.292Z

Ilaz Kodra ishte krah i djathtë i legjendarit Adem Jashari

Ilaz Kodra ishte një nga pjesëtarët e orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe të luftës aktive për çlirim, tha kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, në fjalën e tij në akademinë përkujtimore me rastin e 17-vjetorit të rënies heroike të tij komandantit Kodra. A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.040Z

Basha: Nderim përjetë komandantit legjendar, Adem Jashari dhe heronjve që luftuan në trojet shqiptare

28-11-2013 / Gazeta 55 101 vjetori i Pavarësisë, Bashkia e Tiranës organizon një sërë aktiviteteshKryebashkiaku Lulzim Basha ka nderuar sot sakrificën e heronjve që dhanë jetën për lirinë e kombit shqiptar. Në këtë dit&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama