Rezultate te kerkimit per termin: +Komandantin +Legjendar +Adem

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.040Z

Basha: Nderim përjetë komandantit legjendar, Adem Jashari dhe heronjve që luftuan në trojet shqiptare

28-11-2013 / Gazeta 55 101 vjetori i Pavarësisë, Bashkia e Tiranës organizon një sërë aktiviteteshKryebashkiaku Lulzim Basha ka nderuar sot sakrificën e heronjve që dhanë jetën për lirinë e kombit shqiptar. Në këtë dit&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.569Z

Tirana përkujton sot epopenë e lavdishme të Jasharajve

Basha: Nderim përjetë familjes Jashari dhe bijve e bijave që dhanë jetën dhe vunë gjakun e tyre në themelet e lirisë së Kosovës Tirana përkujton sot epopenë e lavdishme të Jasharajve. Në 5 mars të vitit 1998, familja Jashari u rrethua me mijëra trupa dhe artileri të rëndë serb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.792Z

Presidenti Bujar Nishani nderon me ‘Urdhrin e Flamurit’, Adem Jasharin

08-03-2013 / Gazeta 55 Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nderoi Komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jasharin (Pas vdekjes) me Urdhrin e Flamurit Kombëtar me motivacionin: “Arkitekt dhe komandant i lëvizjes mbarë popullore p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.374Z

Basha përkujton familjen Jashari: I tregoi botës se çfarë çmimi ka liria

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përkujtuar përmes një statusi në Facebook komandantin legjendar të UÇK-së, Adem Jashari. Basha shprehet se familja Jashari, i tregoi botës se çfarë çmimi ka liria për shqiptarin 18 vjet më parë, Jasharët i treguan botës mbarë se çfarë çmimi ka liria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.018Z

Ja çmbeti nga Adem Jashari 18 vite pas rënies heroike

Në pamje të parë, sendet e mëposhtme nuk kanë asnjë vlerë, por ato bëhen të tilla sepse i përkasin komandantin legjendar Adem Jashari. Mbi 18 anëtarë të familjes u vranë nga forcat serbe në Prekaz. Shtëpia e tij dykatëshe është sot një muze e dhunës dhe shkatërrimit, ndërsa ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.204Z

Tiranë, kryebashkiaku Bashablatime bustit të Adem Jasharit

TIRANE- Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha ka përkujtuar sot në bustin e Adem Jasharit figurën e tij si hero i luftës çlirimtare të Kosovës. Të pranishëm në rrugën e “Durrësit” në kryeqytet ku ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.469Z

Pacolli: Prekazi i dha vulën pavarësisë

Nga Express më 06 mars 2011 në ora 13:45 (E plotësuar) Në ditën e dytë të manifestimit tradicional “Epopeja e UÇK-së”, që shënohet në 13-vjetorin e rënies së komandantit të UÇK-së, Adem Jashari, udhëheqësit e institucioneve dhe përfaqësues të tjerë politikë kanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama