Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioneri +Hahn

Meta: total 796 / total_found 796 / time 0.000 / keyword[0] komisioneri / docs[0] 7961 / hits[0] 12341 / keyword[1] hahn / docs[1] 1709 / hits[1] 3900 /
Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë
  • 2019-04-02

Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në muajin maj, Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata u bë ditën e sotme, nga Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn, gjatë punimeve të Komitetit Parlamentar të PE për Punët e Jashtme. Takimi i sot

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat
  • 2019-02-05

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat

Çështja e pronave të minoritetit grek në Shqipëri është diskutuar në Bruksel. Eurodeputeti grek Kostas Chrysogonos kërkoi disa përgjigje, për atë që ai e cilëson si vjedhjen e tokave të minoritarëve nga qeveria shqiptare. Sipas eurodeputetit grek kjo është një shkelje e rëndë,

Shpërthen Kryemadhi: Në qershor ka revolucion, do ta zbythim Edi Ramën
  • 2019-01-20

Shpërthen Kryemadhi: Në qershor ka revolucion, do ta zbythim Edi Ramën

Mundësia për realizimin e zgjedhjeve parlamentare së bashku me zgjedhjet lokale të 30 qershorit është theksuar sërish sot në një takim me strukturat e LSI në Skrapar, nga Monika Kryemadhi. Kryetarja e partisë së dytë më të madhe në opozitë ripërsëriti nga qyteti ku ilndi e u rrit

Hahn sot në Tiranë, takim me kryeministrin Rama
  • 2019-01-17

Hahn sot në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

Komisioneri Johannes Hahn do të vizitojë sot Tiranën, ku pritet të takohet me kryeministrin e vendit Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i BE-së, Luigi Soreca nëpërmjet një postimi në Twitter. Sipas Sorecës, takimi mes kryeministrit Rama dhe Hahn do të jetë për vlerë

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË
  • 2018-12-05

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË

Nga Enver BYTYÇI I pari i Kosovës, Hashim Thaçi, thirri në ndihmë Johannes Hahn përmes Mogherinit, me qëllim që ta mposhtë kundërshtarin dhe rivalin e tij, kryeministrin Haradinaj. Hahn nisi rrugëtimin e tij fillimisht direkt në Prishtinë e më pas u kthye pak nga rruga për të takuar

No Pic available
  • 2018-12-04

Taksa e Kosovës ndaj Serbisë, Rama: Është një klithëm që

Komisioneri Hahn ka të drejtë! Taksa100% mbi produktet e Serbisë&Bosnje-Hercegovinës është obstruktive, po çfarë ka fituar deri më tash Kosova me qasjen e saj konstruktive? Hiç % të asaj që ka merituar! E pra, ajo nuk është një taksë që duhet gjykuar, po një klithëm që duhet