Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioneri +Hahn

Meta: total 796 / total_found 796 / time 0.000 / keyword[0] komisioneri / docs[0] 7961 / hits[0] 12341 / keyword[1] hahn / docs[1] 1709 / hits[1] 3900 /
No Pic available
  • 2017-08-26

Mbërrijnë në Durrës kryeministrat e Ballkanit

Kanë mbërritur në Durrës, kryeministrat e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku pritet të zhvillohet takimi informal i përqendruar kryesisht tek ekonomia. I pranishëm është edhe Komisioneri për Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn. Në takimin informal, do të jenë të pranishëm përv

Mbërrijnë në Durrës kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, priten nga Rama
  • 2017-08-26

Mbërrijnë në Durrës kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, priten nga Rama

Rama me kryeministren e Serbise Kryeministrat e Ballkanit perëndimor kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në Durrës, tek vilat qeveritare ku do të zhvillohet një takim informal. Kryeministri Edi Rama ka pritur me radhë delegacionet e të ftuarve në këtë takim. Në fokus te takimit është r

Takimi i 6 kryeministrave, Rama: Plan veprimi prej 115 pikash
  • 2017-08-26

Takimi i 6 kryeministrave, Rama: Plan veprimi prej 115 pikash

Ka përfunduar takimi informal i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor. Në daljen për media, kryeministri Edi Rama tha se ka një plan veprimi prej 115 pikash, të cilat synojnë transformimit rrënjësor të rajonit. Rama: Është e qartë tanimë që kemi një plan veprimi me 115 pika në fun

Ballkani, Rama: Plan veprimi prej 115 pikash. Hahn: Kujdes me azilin!
  • 2017-08-26

Ballkani, Rama: Plan veprimi prej 115 pikash. Hahn: Kujdes me azilin!

Ka përfunduar takimi informal i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor. Në daljen për media, kryeministri Edi Rama tha se ka një plan veprimi prej 115 pikash, të cilat synojnë transformimit rrënjësor të rajonit. Rama: Është e qartë tanimë që kemi një plan veprimi me 115 pika në fun

No Pic available
  • 2017-08-26

Hahn: Jemi të vendosur ta çojmë përpara anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Pas fjalës së kryeministrit Edi Rama në takimin me liderët e Ballkanit Perëndimor, foli dhe Komisioneri i BE-së për Zgjerimin e Rajonet, Johannes Hahn. Gjatë deklaratës së tij për mediat Hahn tha se, është i sigurt se shumë shpejt do të shikojmë rezultate e Vettingut. Vendet e BE i n

No Pic available
  • 2017-08-26

Hahn: Integrimi jo alternativë për hyrjen në BE, krijoni një zonë ekonomike

Nga tryeza ku janë ulur bashkë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor sot në Durrës, komisioneri Johanes Hahn dha një mesazh të qartë lidhur me integrimin në Bashkimin Europian. Gjatë fjalës së tij në takimin joformal ai theksoi se tashmë si prioritet kyç është që të krijohet një z

No Pic available
  • 2017-08-26

Rama mohon problemet me lëvizjen e lirë, Hahn sjep datë për negociatat

Pasi ranë dakord për një plan me 115 pika për transformimin e lëvizjes se mallrave, shërbimeve dhe kapitalit në Samitin e Triestes, kryeministri Rama mblodhi në Durrës 6 liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor për ta çuar përpara këtë axhendë. Në konferencën për shtyp, kryemin