Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
Ja kush e zëvendëson Etleva Kondin, drejtoreshën që firmosi dhjetëra HEC-e
  • 2019-02-06

Ja kush e zëvendëson Etleva Kondin, drejtoreshën që firmosi dhjetëra HEC-e

Angazhimi i Belinda Ballukut për të fshirë klanin Gjiknuri në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë çoi dje në shkarkimin e drejtoreshës së Drejtorisë së Partneritetit Publik Privat në këtë ministri. Etleva Kondi, e cila njihet si drejtoresha që firmosi për dhjetëra HEC-e, u

Salianji: Je më keq se Hekuran Isai. Lleshaj: Faleminderit për metaforën
  • 2019-02-06

Salianji: Je më keq se Hekuran Isai. Lleshaj: Faleminderit për metaforën

Komisioni i Medias dhe Edukimit ka qenë i thirrur ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, për të dhënë sqarime lidhur me dhunën policore të ushtruar ndaj studentëve, në ambientet e fakultetit. Seanca është shoqëruar me debate dhe  deputeti i PD-se, Ervin Salianji ka kërkuar të dije ng

Donika Prela konfirmohet në krye të Krimeve të Rënda
  • 2019-02-05

Donika Prela konfirmohet në krye të Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin për Donika Prelën, drejtuesen e komanduar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Donika Prela u rikonfirmua në krye të Krimeve të Rënda Gjatë seancës së 22 janarit, përveç blerjes së një apartamenti që u raportua se ishte blerë me çm

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat
  • 2019-02-05

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat

Çështja e pronave të minoritetit grek në Shqipëri është diskutuar në Bruksel. Eurodeputeti grek Kostas Chrysogonos kërkoi disa përgjigje, për atë që ai e cilëson si vjedhjen e tokave të minoritarëve nga qeveria shqiptare. Sipas eurodeputetit grek kjo është një shkelje e rëndë,

No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë
  • 2019-02-02

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi i cili kërkonte rikthimin në parlament. ReportTv ka siguruar vendimin e gjyqtarit Gentian Hamiti, i cili në dhjetor të 2018 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.4 të KQZ-s dt. 5 janar 2018 që i hoqi mandatin Rakipit. S

No Pic available
  • 2019-01-31

KE nxjerr faktet trishtuese, shqiptarët jetojnë në kushte mizerabël

Shqiptarët, në krahasim me evropianët, renditen ndër qytetarët e vendeve me përqindjen më të lartë për sa i përket pronësisë së shtëpive të tyre, por kanë problemet më të mëdha për sa i përket kushteve optimale që duhet të ofrojë një banesë si hapësira e mjaftueshëm, mun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama