Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2019-01-31

Akuzohej për vjedhje në Itali, pushohen hetimet ndaj ish-deputetit

Pushohen hetimet ndaj deputeti t të LSI, Gledion Rahovica. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Tiranës pasi saj, rezulton qëRahovica nuk ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit. Menjëherë pas kësaj,  ish-deputeti në qarkun e Beratit ka kërkuar rikthimin e mandatit të deputetit pas

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të
  • 2019-01-31

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të

Mazhoranca ka rrëzuar sot kandidatin e dytë të propozuar nga Presidenti Ilir Meta për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke votuar me 77 vota kundër dekretin e Metës dhe duke hedhur poshtë emrin e Bahri Shaqirit. Më herët, edhe Komisioni i Financave kishte rrëzuar pikëerisht emr

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK
  • 2019-01-31

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK

Mësohen emrat e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn dhe DSIK. Raportohet se komisioni do të ketë nëntë anëtarë. Nga Partia Demokratike, pjesëtarë të komisionit do të jenë deputetët: Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji, Xhemal Gjunkshi; nga LSI do të jetë Luan Rama, ndërsa nga Partia So

No Pic available
  • 2019-01-31

Fati i sheshit Shqiponja në udhëkryq, ARRSH: Skualifikohen edhe

Skandali me kompaninë inekzistente DH Albania që kishte fituar tenderin për lotin e parë të Unazës së Madhe të Tiranës, që përfshin edhe nënkalimin te sheshi Shqiponja ka lënë në udhëkryq fatin e këtij projekti. Edhe pse gjashtë kompani paraqitën ofertën e tyre pasi ARRSH rihapi

Parkimi në Tiranë do kalojë te privati, sa do paguajnë qytetarët
  • 2019-01-30

Parkimi në Tiranë do kalojë te privati, sa do paguajnë qytetarët

Bashkia e Tiranës pritet të miratojë në mbledhjen e saj të ardhshme një vendim që i hap rrugë administrimit të parkingjeve edhe nga subjektet private. Për këtë arsye Bashkia pritet të ndryshojë kriteret e përcaktimit të zonave të administrimit të parkimit dhe nënzonave të destinu

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?
  • 2019-01-30

Kërkohet rikthimi i imunitetit. Nga se kanë frikë deputetët?

Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të shqyrtuar projektvendimin, i cili parashikon ndryshimin e Rregullores së Kuvendit, ku në të është parashikuar edhe ndryshimi i procedurës në rastet kur konstatohet kryerja e veprave penale nga ana e ligjvënësit. Në projektvendim thuhet se nëse Pro

Rrëzohet komisioni Tahiri, PD-PS përplasen pas mbledhjes
  • 2019-01-30

Rrëzohet komisioni Tahiri, PD-PS përplasen pas mbledhjes

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka tha pas mbledhjes së Konferencës së kryetarëve se nuk është pranuar kërkesa e opozitës për zgjatjen punimeve të komisionit hetimor për çështjen Tahiri me pretendimin e mazhorancës se ka kaluar afati i shtyrjes. Por pavarësisht refuzimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama