Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!
  • 2019-01-30

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!

Komisioni i Dispilinës i mbledhur këtë të mërkurë për të shqyrtuar episodet e javës së 19-të të Kategorisë Superiore, ka marrë këto vendime, ku bie në sy tolerimi që është i bërë Kukësit për ngjarjet që ndodhën në sfidën ndaj Laçit por edhe pezullimi i presidentit të kur

Ligji për Arsimin e Lartë, ministrja largohet nga Komisioni
  • 2019-01-30

Ligji për Arsimin e Lartë, ministrja largohet nga Komisioni

Pasi qëndroi për afro një orë në mbledhjen e Komisionit të Edukimit, ministrja e Arsimit Besa Shahini, është larguar duke e lënë në mes. Gjithçka pasi tha se të gjitha kërkesat e studentëve janë adresuar në Paktin për Universitetin dhe nuk ka nevojë për ndryshimin e ligjit për A

Komisioni i Monitorimit të Reformës në Drejtësi: Të shkarkohet Bujar Sheshi
  • 2019-01-28

Komisioni i Monitorimit të Reformës në Drejtësi: Të shkarkohet Bujar Sheshi

Komisioni i Pavarur i Monitorimit të Reformës në Drejtësi ka shqyrtuar rastin ku u vu në dukje vonesa e përgjigjes nga autoriteti i dosjeve për Prokurorinë e Përgjithshme. Ky autoritet me shumicë votash ka vendosur që të thërrasë në interpelancë anëtarët e Komisionit të Verifikimi

Prokurorja Donika Prela, e përgjuar në bisedë me bandën e Avdylajve
  • 2019-01-28

Prokurorja Donika Prela, e përgjuar në bisedë me bandën e Avdylajve

Shefja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela është në pritje të verdiktit të KPK-së për fatin e saj përballë vettingut, teksa ONM ka konstatuar probleme me pasurinë e saj dhe fshehjen e të ardhurave nga bashkëshorti, për të cilin pretendohet se ka punuar në të zezë. An

Doli i pastër nga Vettingu, por për këshilltarin e Arta Markut kërkohet
  • 2019-01-25

Doli i pastër nga Vettingu, por për këshilltarin e Arta Markut kërkohet

Ai kaloi me sukses vettingun më 27 nëntor 2018, por për Besnik Canin, i cili ka drejtuar Prokurorinë e Elbasanit dhe në dhjetor u votusa për të qenë edhe anëtar i trupës së Këshillit të Lartë të Prokurorisë, nuk paska qenë e thënë që pastërtia e figurës të vlerësohet vetëm n

Rama e shkarkoi si halabak, të tjera skandale nga kreu i Hipotekës në Durrës
  • 2019-01-24

Rama e shkarkoi si halabak, të tjera skandale nga kreu i Hipotekës në Durrës

Kryeministri Edi Rama në aktivitetin e përjavshëm të Bashkëqeverisjes, njoftoi shkarkimin e drejtorit të Hipotekës në Durrës, të cilin një ditë më parë emisioni Fiks Fare e kishte denoncuar për një skandal me pronat, ku luante ping-pong me qytetarin Albert Doda, e për më tepër i k

Dieta universale, si të hani shëndetshëm duke shpëtuar planetin
  • 2019-01-24

Dieta universale, si të hani shëndetshëm duke shpëtuar planetin

Regjimi ushqimor i propozuar, frymëzohet nga dieta mesatare e lirë, e praktikuar në Greqi në mes të shekullit të kaluar Dyqind e tridhjetë gram drithëra, gjysmë kilogram fruta dhe perime, 250 gram produkte qumështi, mbi 80 gram mish, peshk dhe vezë, 75 gram bishtajore dhe 50 arra. Kjo ës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama