Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
Vettingu për Donika Prelën, PD: Shkeli ligjin, duhet të largohet
  • 2019-01-24

Vettingu për Donika Prelën, PD: Shkeli ligjin, duhet të largohet

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, është shprehur se drejtuesja e Krimeve të Rënda Donika Prela, duhet të largohet nga detyra pasi ka shkelur ligjin. Gjata iu referua seancës dëgjimore në KPK ndaj Prelës, ku komisioni zbuloi se për disa vite, bashkëshorti i Prelës n

Vettingu, kreu i prokurorisë së Apelit Vlorë kalon vetingun
  • 2019-01-23

Vettingu, kreu i prokurorisë së Apelit Vlorë kalon vetingun

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin ditën e sotme, për kreun e Prokurorisë së Apelit të Vlorës, Altin Binaj. Në vendimin e dhënë nga trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, u komunikua konfirmimi në detyrë. Pas verifikimeve të kryera

Vettingu i Prokurores, ish-ministri i LSI-së vë bast për Prelën!
  • 2019-01-23

Vettingu i Prokurores, ish-ministri i LSI-së vë bast për Prelën!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është i sigurt se Donika Prela do ta kalojë Vettingun. Teksa me 29 janar Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të japë vendimin për drejtuesen e Prokurorisë së  Krimeve të Rënda Donika Prela, Manjani deklaron se vë bast se ajo do ta kalojë me

Rama shkarkon kreun e Hipotekës së Durrësit: Halabak!
  • 2019-01-23

Rama shkarkon kreun e Hipotekës së Durrësit: Halabak!

Në aktivitetin e përjavshëm të bashkëqeverisjes, Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar drejtorin e Hipotekës Durrës. Gjithçka pas denoncimit në emisionin Fiks Fare të një qytetari, ku drejtori i Hipotekës i ishte kthyer me fjalët, Me që u ankove te bashkëqeverisja, le ta zgjidhë Rama. D

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama
  • 2019-01-22

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama

Fiks Fare denoncoi veprimet e Hipotekës së Durrësit, e cila ka sorollatur një qytetar për më shumë se 6 vjet. 300 herë ka shkuar qytetari në sportelin e hipotekës së Durrësit dhe asnjëherë nuk i dhanë zgjidhje problemit të tij. Në fund, qytetari ankohet në Platformën e Bashkëqev

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!
  • 2019-01-22

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!

Qeveria shqiptare ka vendosur se që prej 1 korrikut të këtij viti nuk do të pranojë më asnjë ofertë të pa kërkuar për koncesionet në infrastrukturë. Kjo formë investimesh është konsideruar prej vitesh si abuzive nga ana e politikanëve dhe ekspertëve të ekonomisë. Por tashmë nism

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij
  • 2019-01-20

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij

Furtuna që përjetoi qeveria Rama2 në ditët e fundit të vitit 2018 shkaktoi jo pak bujë në opinionin publik. Kjo për shkak të rëndësisë së emrave që u larguan dhe faktit se zëvendësuesit e tyre të rinj vinin si anonimë, përveç Erion Braçes dhe Bledi Cuçit, dy figura të njohura

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama