Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-18

Ruçi- Fleckenstein: Vendosmëri për integrimin! Presim çeljen e negociatave

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi priti në një takim Raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, z. Knut Fleckenstein. Duke siguruar për vendosmërinë e Kuvendit të Shqipërisë për vijimin e procesit integrues, Ruçi u shpreh se Shqipëria po vijon punën për implementimin e reformës

No Pic available
  • 2017-09-18

Opozita kërkon shpjegime për shkrirjen e disa ministrive

Komsionet parlamentare kanë nisur sesionin e ri të punimeve.Në mbledhjen e parë të komisionit të Ekonomisë opozita ka ngritur si shqetësim bashkimin e disa ministrive. Nënkryetarja e komisionit Jorida Tabaku ka kërkuar në një seancë të veçantë ministrin Arben Ahmetaj për të sqaruar

No Pic available
  • 2017-09-18

Kokëdhima: Reforma Zgjedhore duhet bërë për vendoret 2019

Kryetari i ZGJIDHJA-s, Koço Kokëdhima thotë se reforma zgjedhore duhet bërë për zgjedhjeve vendore të vitit 2019 dhe se ajo duhet të nisë urgjentisht. Në një postim në Tweeter, Kokëdhima, u shpreh se: Reforma Zgjedhore duhet bërë për vendoret 2019. Rilindja s’mund t’i mba

No Pic available
  • 2017-09-18

Fleckenstein: Për reformat, konsensus pozitë-opozitë

Reformat gjithëpërfshirëse dhe një konsensus i gjerë pozitë-opozitë, ishin në qendër të bisedës së zhvilluar gjatë një takimi pune mes Presidentit të vendit Ilir meta dhe Raportuesit të Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein. “Avancimi i reformave gjithpërfs

No Pic available
  • 2017-09-18

Reforma zgjedhore, Vasili: Balla sështë shoku Enver që të vendosë gjithçka

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se reforma zgjedhore duhet të përodhojë një mekanizëm për ti dhënë fund vjedhjes apo blerjes së votave. Në studion e lajmeve të Ora News, Vasili u shpreh se reforma zgjedhore kërkon zgjidhje konstruktive dhe se  ajo nuk mund t

No Pic available
  • 2017-09-18

Nuk dihet kur do ta dërgojë Qeveria demarkacionin në Kuvend

Qeveria e Kosovës ende nuk ka ndonjë qëndrim të prerë nëse do ta dërgojë në Kuvend për ratifikim apo edhe anulim Marrëveshjen me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare. Zyrtarët në Qeverinë e Kosovës, nuk kanë dashur të falsin për këtë çështje, duke thënë se për çësh

No Pic available
  • 2017-09-17

Votimi për Ruçin, Duma: Si shitblerja, si rrjedhja e votave, manipulim!

Zëdhënësja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në studion e Ora News, bëri me dije nisma më të afërta të opozitës në Parlament, duke përmendur kërkesën për ngritjen e komisionit të reformës zgjedhore si dhe thirrjen e ministrave, dikasteret e të cilë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama