Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-17

Prof. Amy: Ja si mund të shërohen traumat e komunizmit

Lori Amy, profesore në Universitetin Jugor të Xhorxhias, thotë për Zërin e Amerikës se krimet që shkaktoi komunizmi nuk mund të harrohen, por çështja është se si duhet kujtuar kjo e kaluar, në mënyrë që shoqëria të mos mbetet tek akuzat dhe viktimizimi. Profesorja, e cila viziton s

No Pic available
  • 2017-09-17

Eurogrupi: Dritë në fund të tunelit grek

Duhet thënë se ndodh rrallë, që kreu i eurogurpit, Jeroen Dijsselbloem të thotë ndonjë lajm të mirë për gjendjen e Greqisë. Por në takimin e ministrave të Financave të 17 vendeve të eurozonës në Talin gjendja ishte ndryshe. Djisselbloem, tha me optimizëm se fakti që Komisioni Euro

No Pic available
  • 2017-09-15

Fleckenstein: Të hapen negociatat për Shqipërinë, BE sduhet të vendosë më kushte

Shtohen zërat në Parlamentin Europian që kërkojnë nga komisioni hapjen e negociatave me Shqipërinë. Raportuesi Knut Fleckenstein, në një intervistë për Klan Plus, deklaroi se kushtet paraprake siç janë reforma në gjyqësor, Vetingu dhe zgjedhjet, u realizuan. Nuk duhet të vendosen më

No Pic available
  • 2017-09-15

Abuzimet seksuale me fëmijë, sekret i rreptë midis priftërinjve

Një studim pesëvjeçar mbi abuzimin seksual brenda Kishës Katolike ka zbuluar se beqaria e detyrueshme dhe një kulturë e sekretit brenda klerit të mbizotëruar nga meshkujt ishin “faktori kryesor i rrezikut për abuzimin seksual të fëmijëve”. Ish-prifti katolik, Des Cahill dhe b

No Pic available
  • 2017-09-15

BOOM: Vajza me 11 operacione e 18 vite e sëmurë, nëna nuk merr KEMP

Emisioni BOOM në Rtv Ora News i është rikthyer denoncimit të 12 majit të një vajze 18 vjeçare nga Elbasani, e cila ka të dëmtuar shtyllën kurrizore si dhe një brinjë mangët. Vajza e ka të vështirë të kryej shërbimet personale, ndaj është i domosdoshëm shërbimi i nënës së saj

No Pic available
  • 2017-09-14

PS zgjedh kryesinë e grupit parlamentar dhe kryetarët e Komisioneve

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar dhe të kryesisë, PS ka caktuar drejtuesit kryesore të grupit dhe kryetarët dhe anëtarët e komisioneve parlamentare. Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla tha se struktura drejtuese e grupit parlamentar do të jetë e njëjtë me 4 nënkryetar

No Pic available
  • 2017-09-14

Berisha: Pse u përplasa me Dumën dhe Salianjin në mbledhjen e grupit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar në një intervistë të dhënë për gazetarin Çim Peka në Syri.net atë çfarë ndodhi në mbledhjen me dyer të mbyllura të Grupit Parlamentar pas rrjedhjes së të paktën 2 votave në zgjedhjen e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit. Berisha tha se r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama