Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-14

BE: Me ndryshimin e ligjit për partitë u shkel kodi zgjedhor

Për Bashkimin Europian ndryshimet në ligjin e partive politike para zgjedhjeve parlamentare bien në kundërshtim me reformën zgjedhore. Kreu i Zyrës së Këshillit Europian si dhe kreu i Operacioneve në Delegacionin e BE në Shqipëri kërkuan përfundimin në një kohë sa më të shpejtë t

Kuvendi ndan postet në komisionet parlamentare, PD i jep dy vende LSI
  • 2017-09-14

Kuvendi ndan postet në komisionet parlamentare, PD i jep dy vende LSI

Kuvendi ka votuar emrat e propozuar nga grupet parlamentare për kryesinë e komisioneve të përhershme, duke miratuar ndarjen e deputetëve me 128 vota. Partia Socialiste do të drejtojë pesë komisione të përhershme, PD 2 komisione dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 1 komision. Ajo që bie

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)
  • 2017-09-14

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)

Zbardhen të gjithë emrat e demokratëve në komisionet parlamentare. Pas bërjes publike të kryetarëve dhe anëtarëve të LSI-së dhe PS-së, zbulohen edhe emrat që kryedemokrati Basha ka zgjedhur nëpër komisione: Komisioni i Ekonomisë dhe Finacave Jorida Tabaku Edmond Spaho Agron Shehaj D

No Pic available
  • 2017-09-13

PD dhe LSI nisin bashkëpunimin si opozitë

Me fillimin e sesionit të ri parlamentari, pritet edhe intensifikimi i aksionit opozitar. Dy partitë kryesore në opozitë, PD dhe Lsi duket se kanë nisur bashkëpunimin e tyre. PD dhe LSI kanë nisur negociatat për komisionet parlamentare. Referuar burimeve brenda këtyre forcave, Partia Demokr

No Pic available
  • 2017-09-13

LSI cakton deputetët për komisionet parlamentare

LSI cakton deputetët për komisionet parlamentare Edmond Haxhinasto dhe Përparim Spahiu, Gledion Rehovica në komisionin e Ekonomisë  Nasip Naço në komisionin e Ligjeve Endrit Brahimllari pjesë e komisionit të Sigurisë Lefter Koka, Robert Bitri, Agron Çela dhe Edmond Panariti në Komis

BOOM: Kompanitë e grumbullimit të qumështit nuk japin faturë tatimore
  • 2017-09-13

BOOM: Kompanitë e grumbullimit të qumështit nuk japin faturë tatimore

Emisioni BOOM në RTV Ora News solli denoncimin e një fermeri të fshatit Pluk në Lushnje për mospajisjen me faturë tatimore nga grumbulluesit e qumështit. Ëngjëll Tole, i cili mbarështon 10-15 krerë lope, thotë se del me 10% humbje, pasi pa faturë tatimore nuk mund të përfitojë subven

No Pic available
  • 2017-09-11

Ndërron jetë akademiku Farudin Hoxha.

Ka ndërruar jetën në moshën 82-vjeçare akademiku dhe profesori Farudin Hoxha. Akademiku Hoxha ka qenë projektues i shumë veprave hdiroenergjitike në Shqipëri. Gjithashtu, akademiku me profesion inxhinier hidroteknik ka qenë edhe Ministër i Ndërtimit. Homazhet do të mbahen në hotel Inte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama