Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-11

Reformimi i ASH, ngrihet një komision ad hoc me 13 anëtarë

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka zhvilluar sot një mbledhje të jashtëzakonshme duke miratuar ngritjen e një komisioni ad hoc me 13 anëtarë. Komisioni do të bëjë propozime për reformimin e Akademisë së Shkencave. Më pas paketa e propozimeve nga komisioni i ngritur do ti paraqitet

No Pic available
  • 2017-09-11

Qeveria e Kosovës shkarkon Komisionin për shënjimin e kufirit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbajtur sot mbledhjen e parë me kabinetin e tij qeveritar. Ai ka theksuar se programi qeverisës do ti dorëzohet Kuvendit të Kosovës, brenda pak ditësh. Orientimi im është që, të hënën që do të vjen, ti dorëzojmë parlamentit të vendit, po

No Pic available
  • 2017-09-10

Votimi për Ruçin/ Akuza e PD për manipulim, reagon Komisioni: Pika që su bie, çfarë opozite qenkan!

Pas akuzave të Partisë Demokratike për manipulim të procesit zgjedhor ka ardhur edhe reagimi nga një prej anëtarëve të komisionit të votimit. Deputeti socialist Ulsi Manja deklaron se votimi ishte në transparencë të plotë, në prani të kamerave dhe 140 deputetëve. Po lexoj në disa po

Kuvendi i ri nis punimet, votimi i Gramoz Ruçit si kryeparlamentar pasdite
  • 2017-09-09

Kuvendi i ri nis punimet, votimi i Gramoz Ruçit si kryeparlamentar pasdite

Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017, u mblodh sot në seancën e parë të legjislaturës së IX parlamentare. Seanca e parë e Kuvendit u mblodh në orën 10:00 dhe u drejtua nga deputeti socialist, Besnik Baraj, pas refuzimit të deputetëve të opozitës mes tyre Sali

No Pic available
  • 2017-09-09

Emrat e 9 anëtarëve që do të verifikojnë mandatet e deputetëve

 Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit nisi punimet e legjislaturës së IX parlamentare me  ngritjen e Komisionit te Verifikimit te Mandateve. Kjo në bazë të nenit 3 të rregullores së Kuvendit. Deputeti socialist, Besnik Baraj hapi seancen e parë dhe lexoi emra

Kuvendi i ri nis punimet, pasdite votohet Ruçi si kryetar i Parlamentit
  • 2017-09-09

Kuvendi i ri nis punimet, pasdite votohet Ruçi si kryetar i Parlamentit

Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017, u mblodh sot në seancën e parë të legjislaturës së IX parlamentare. Seanca e parë e Kuvendit u mblodh në orën 10:00 dhe u drejtua nga deputeti socialist, Besnik Baraj, pas refuzimit të deputetëve të opozitës mes tyre Sali

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë
  • 2017-09-09

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë bërë betimin e tyre, duke nisur zyrtarisht detyrën.  Nën drejtimin e seancës nga deputeti më i vjetër, Besnik Bare, të 140 deputetët janë betuar para Kushtetutës.  Ndërkohë, deputetët po votojnë një e nga një për zgjedhjen e Gr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama