Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-08

Trump Jr: Nuk kam bashkëpunuar me rusët

Komisioni Juridik i Senatit mori në pyetje të enjten djalin e madh të presidentit Donald Trump Jr në lidhje me ndërhyrjen ruse në fushatën presidenciale të babait të tij si dhe një takim që ai zhvilloi vitin e kaluar me një avokate të lidhur me Kremlinin. Dyshohet se avokatja do t’

No Pic available
  • 2017-09-08

Qeveria e re, ja lista e agjencive që nuk do shkrihen

TIRANE- Grupi i punës i kryesuar nga Niko Peleshi i ka paraqitur kryeministrit listën e plotë të agjencive dhe institucioneve që propozohen të mbeten pas shkurtimit të 40 prej tyre. Nga 141 agjenci dhe institucione, do të mbeten 104. Raporti është hartuar pas studimit që grupi i

No Pic available
  • 2017-09-08

Ambasadorja Vlahutin: Reforma zgjedhor të fillojë nesër

Reforma zgjedhore duhet të fillojë që ditën e parë të punës së parlamentit. Kështu u shpreh ambasadorja e BE në vendin tonë Romana Vlahutin. Kjo reformë nuk duhet të fillojë në momentet e fundit, që  mos të arrihet dot shumë u shpreh Vlahutin gjatë një intervistë në emisio

OKB konstaton përdorimin e gazit vdekjeprurës në Siri
  • 2017-09-07

OKB konstaton përdorimin e gazit vdekjeprurës në Siri

Forcat e presidentit sirian, Bashar al- Assad, kanë përdorur armë kimike dhjetëra herë gjatë luftës civile në Siri, përfshirë këtu edhe sulmin vdekjeprurës në prill, thonë hulumtuesit e OKB-së për krime lufte. Raporti i fundit nga Komisioni i Kombeve të Bashkuara, është dëshmia m

No Pic available
  • 2017-09-07

Bregu në qeveri? Rama shuan dyshimet: Nuk ka pasur as plan imagjinar

Kryeministri Edi Rama shuan dilemat për mundësinë e përfshirjes së Majlinda Bregut në qeverinë “Rama II” “As nuk ka pasur në ndonjë rast, moment, ndonjë plan imagjinar ndonjë ide për të pasur Majlinda Bregun në qeveri” tha Rama në mëngjesin e punës me ga

No Pic available
  • 2017-09-07

Dorëheqja e Myzafer Korkutit, Artan Fuga: Përulem me respekt para profesorit

Nënkryetari i sapozgjedhur i Akademisë së Shkencave, akademiku Myzafer Korkuti ka dhënë sot dorëheqjen nga posti në të cilin u zgjodh vetëm së fundi me votën e anëtarëve. Për këtë ka reaguar akademiku Artan Fuga, i cili në një shënim në Facebook thotë: Unë i kërkoj ndjesë Pro

Majlinda Bregu në kabinetin qeveritar? Rama shuan dyshimet
  • 2017-09-07

Majlinda Bregu në kabinetin qeveritar? Rama shuan dyshimet

Lajmi që qeveria Rama 2, krijon Ministrinë e Diasporës, emri që ndezi debat në opinion publik, e që solli reagimin e ashpër të Majlinda Bregut, ka qenë përfshirja e saj në kabinetin. Në një bashkëbisedim me gazetarët, ndër të tjera Kryeministri Rama foli për herë të parë mbi kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama