Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-07

Rama: Integrimi prioritet, pavarësisht shkrirjes së Ministrisë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar në Velipojë të Shkodrës takimin e dytë me Ministrat e kabinetit të tij. Gjatë një takimi me gazetarët, ai nënvizon se integrimi i Shqipërisë në BE do të jetë prioritet, pavarësisht shkrirjes së Ministrisë. Por për këtë ai ka nënvizuar dhe bash

No Pic available
  • 2017-09-07

Bashkëpunimi me rusët? Merret në pyetje djali i madh i Trump

Komisioni Juridik i Senatit mori në pyetje të enjten djalin e madh të presidentit Donald Trump Jr në lidhje me ndërhyrjen ruse në fushatën presidenciale të babait të tij si dhe një takim që ai zhvilloi vitin e kaluar me një avokate të lidhur me Kremlinin. Dyshohet se avokatja do t’

No Pic available
  • 2017-09-06

Parlamenti i Maqedonisë hap debatin për gjuhën shqipe

Një projekt-ligj mbi përdorimin e gjuhëve në Maqedoni hyri në procedurë parlamentare, duke shkaktuar debate midis ligjvënësve opozitarë dhe mbështetësve të tij. Ndonëse propozimi nuk emërton gjuhën shqipe por “gjuhën që flitet nga të paktën njëzet përqind e popullatësR

No Pic available
  • 2017-09-06

Gaz vdekjeprurës në Siri

Forcat e presidentit sirian, Bashar al- Assad, kanë përdorur armë kimike dhjetëra herë gjatë luftës civile në Siri, përfshirë këtu edhe sulmin vdekjeprurës në prill, thonë hulumtuesit e OKB-së për krime lufte, shkruan Evropa e Lire. Raporti i fundit nga Komisioni i Kombeve të Bashku

No Pic available
  • 2017-09-06

Fuga rendit 5 kushtet për reformimin e Akademisë së Shkencave

Pas dorëheqjes së Myzafer Korkutit ka reaguar edhe akademiku Artan Fuga. Sipas tij është për tu vlerësuar ky akt. Unë i kërkoj ndjesë Profesorit që pa dashjen time, në kërkim të rrugëve për ta nxjerrë nga kriza dhe farsa Akademinë e Shkencave, unë e kam ndofta lënduar anashkalimt

No Pic available
  • 2017-09-06

Milo: Si dështoi me shkopinj nën rrota komisioni për shkencën

Profesori Paskal Milo, i ftuar në Arena në Ora News, tha që në vitin 2013, u krijua një grup prej 12 personalitetet për të hartuar një program të detajuar për institucionin shkencor. Sipas tij, qeveria nuk e mori parasysh asnjëherë parasysh raportin dhe më vonë u krijua një raport tje

No Pic available
  • 2017-09-05

Vasili: Rama parazitoi katër vjet, tani kujtohet për Akademinë e Shkencave

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili e konsideron inkuizicion obskurantist mesjetar atë që ai e quan sulm të kryeministrit Edi Rama ndaj institucionit të Akademisë së Shkencave. Vasili tha se në 4 vite, Rama nuk pati as kohë të lexonte raportin e n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama