Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-09-04

Rama: Reformim Akademisë së Shkencave ose asnjë qindarkë

Kur sot mbahen zgjedhjet për drejtuesin dhe kryetarët e seksioneve e Akademisë së Shkencave kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh të qartë “Nëse nuk reformohet Akademia e Shkencave nuk do marrë më asnjë qindarkë nga buxheti e do të duhet të dorëzojë godinën! Prandaj

No Pic available
  • 2017-09-04

Rama ndërpret fondet për Akademinë e Shkencave: Zgjedhjet ishin farse

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dalë kundër zgjedhjes së Gudar Beqirajt në krye të Akademisë së Shkencave. Ashtu siç edhe paralajmëroi, kryeministri Rama njoftoi ndërprerjen e fondeve për këtë institucion. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë tha: Meqë “Akademia

No Pic available
  • 2017-09-04

Fuga: Të dorëhiqet kryesia e rizgjedhur e Akademisë së Shkencave

Akademiku i njohur Artan Fuga, duke reaguar për Ora News në lidhje me zgjedhjet e zhvilluara në Akademinë e Shkencave, tha se ato janë zhvilluar pa garë dhe debat. Ai bën me dije se një muaj përpara zgjedhjeve u është dhënë shkresë që zgjedhjet do të zhvilloheshin më 4 shtator pa de

ZOTI KRYEMINISTËR, SHKENCËRISHT NE PO BËHEMI NJË KOMB I LESHTË!
  • 2017-09-02

ZOTI KRYEMINISTËR, SHKENCËRISHT NE PO BËHEMI NJË KOMB I LESHTË!

Letër zot Edi Rama, kryeministër! Ndaleni katrahurën e 4 shtatorit në Akademinë e Shkencave! I nderuar zoti Kryeministër Edi Rama, Po Ju drejtohem me këtë letër publike për të tërhequr vëmendjen Tuaj rreth problemeve akute të grumbulluara në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, si

No Pic available
  • 2017-08-30

PS do të drejtojë 5 Komisione, PD-LSI në garë për 3 të tjerët

Të shtunën e 9 shtatorit, parlamenti do të  mblidhet në seancë për votimin e kryeministrit dhe qeverisë së re. Java pas 9 shtatorit,  do të jetë intensive për konstituimin e organeve parlamentare dhe ndarjen e deputetëve në komisionet e përhershme.   Në seancë plenare,

Merkel kërkon lirimin e gjermanëve të arrestuar në Turqi
  • 2017-08-29

Merkel kërkon lirimin e gjermanëve të arrestuar në Turqi

Kancelarja gjermane Angela Merkel flet për raporte të komplikuara me Turqinë. Në konferencën pas pushimeve ajo u prononcua edhe për Poloninë, refugjatët dhe disa çështje të tjera. Kancelarja gjermane Angela Merkel kërkon mirëkuptim nga bashkëqytetarët me origjinë turke në Gjermani

No Pic available
  • 2017-08-27

Kryeministri i Maqedonisë, Zaev: Ligji për shqipen do të votohet

Nga Durrësi në Samitin e kryeministrave të Ballkanit, kryeministri i Maqedonisë ka folur edhe për ligjin e gjuhës shqipe, e cila ka ngjalluar shumë debat në Shkup, pasi kundërshtohet fort nga opozita e drejtuar nga ish­kryeministri Gruevski. Zaev deklaroi se ligji për gjuhën shqipe tani

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama