Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
Top Story/ Absurditeti, ligji që kontrollon doktoraturat do të votohet nga deputetët injorantë
  • 2019-01-17

Top Story/ Absurditeti, ligji që kontrollon doktoraturat do të votohet nga deputetët injorantë

Shqipëria nuk është i vemti vend që përballet me këtë fenomen. Në Gjermani, që është edhe shteti më i fuqishëm europian, kanë dhënë dorëheqjen 2 ministra pasi janë zbuluar me plagjiaturë në punimet e tyre shkencore. Në mars të vitit 2011 dha dorëheqjen ministri gjerman i Mbr

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE
  • 2019-01-12

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE

Nga: Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1.Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se çka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjj

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj
  • 2019-01-11

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si është zbatuar ligji për administrimin dhe përpunimin e informacioneve pa qen

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion, investimi privat 8 mln euro
  • 2019-01-11

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion, investimi privat 8 mln euro

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garën e dhënies me koncesion/PPP të Aeroportit të Kukësit. Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive Global Technical Mechanichs sh.p.k. dhe Bami sh.p.k. me vlere investimi prej

No Pic available
  • 2019-01-09

Institucionet ndihmuan DH Albania, reagon Sekretariati i Licensimit

Sekretariati Teknik i Komisionit të Posaçëm të Liçencimit ka reaguar pas një kronike të transmetuar nga “Zëri i Amerikës” së kompania DH Albania është ndihmuar nga institucionet. Në një reagim për mediat, Sekretariati Teknik i Komisionit të Lincecimit thotë se se nga ky

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama