Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-08-27

Balla: Ja si do të ndahen postet në Kuvend mes mazhoranxës dhe opozitës

Nënkryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e mbajtur paraditen e sotme në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, bëri me dije ndarjen e posteve në kuvend mes mazhorancës dhe opozitës. Ai tha se kryetari i Kuvendit do propozohet nga

No Pic available
  • 2017-08-27

Jugosllavia e re dhe mendjet e vjetra të opozitës

Nga Mero Baze Takimi informal i kryeministrave të Ballkanit në Durrës, nuk është një ngjarje e prodhuar për të treguar ndonjë superioritet të Shqipërisë, por përpjekje për të treguar këmbëngulje që iniciativa e Berlinit të ristrukturohet në funksion të zgjedhjeve të reja në ra

No Pic available
  • 2017-08-26

Shqip në Maqedoni, Zaev: Ligji do të votohet në parlament

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i qëndron mendimit për aplikimit të gjuhës shqipe në institucionet e këtij shteti. Në intervistën e dhënë për mediat pas takimit me 6 Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Zaev nënvizon se për çështjen e gjuhës do të kenë rol vendimtar dhe o

Maximilian Lambertz, autriaku që studioi Këngët e Kreshnikëve
  • 2017-08-26

Maximilian Lambertz, autriaku që studioi Këngët e Kreshnikëve

Gati gjysëm shekulli më parë, më 26 gusht 1963, mbylli sytë përgjithmonë një albanologët e famshëm austriakë, Maximilian Lambertzi. Por emri i tij lidhet dhe me kujtesën historike të shqiptarëve, pasi Lambertzi, ka një kontribut të madh në studimet e hershme të gjuhës shqipe. Në

No Pic available
  • 2017-08-25

Takimi i 6 kryeministrave, BE: Fokusi kryesor integrimi ekonomik rajonal

Bashkimi Evropian lëshoi një deklaratë në lidhje me vizitën e Komisionerit Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, i cili mbërrin në Durrës të shtunën ku do të zhvillohet takimi jozyrtar i kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Per

No Pic available
  • 2017-08-24

Ulen tensionet mes Maqedonisë dhe Serbisë

Pak ditë pas përshkallëzimit të tensioneve mes Maqedonisë dhe Serbisë, liderët e dy shteteve fqinje kanë ulur tonet. Gjatë bisedës telefonike të zhvilluar mes presidentit Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit Zoran Zaev duket se kryefjalë ka qenë dialogu dhe dërgimi përpara i marrëdh

No Pic available
  • 2017-08-23

Rikthimi i vizave? Elezi: Duhet vota e të gjithë vendeve anëtare të BE

Kërkesa e autoriteteve holandeze për të rikthyer regjimin e vizave me shqiptarët është një ngjarje që errëson imazhin e Shqipërisë. Pedagogu i Bashkimit Europian, Gentian Elezi tha për Ora News se kjo është një procedurë e brendshme e shtetit të Holandës por për të arritur deri t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama