Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2017-08-23

Zaev-Vuçiç: Mosmarrëveshjet tejkalohen me dialog

Maqedonia dhe Serbia janë marrë vesh që mosmarrëveshjet ti zgjidhin me dialog por edhe pas bisedës së gjatë dhe të hapur telefonike midis kryeministrit Zoran Zaev me Presidentin serb, Aleksandar Vuçiç mbeten e pazbuluar e vërteta pas tërheqjes së personelit diplomatik nga Ambasada serbe

Ministrja Kodheli gradon gjeneral brigade, Bajram Bega
  • 2017-08-22

Ministrja Kodheli gradon gjeneral brigade, Bajram Bega

Sot, në Ministrinë e Mbrojtjes u zhvillua ceremonia e gradimit të gjeneral brigade, Bajram Begës. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ministrja e Mbrojtjes, zonja Mimi Kodheli, zëvendës Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneral brigade Dedë Prenga si dhe përfaqësues të lartë së F

No Pic available
  • 2017-08-21

Donald Trump s shpejti i vetm n Shtpin e Bardh?

Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar dorheqjet n shenj proteste. Edhe mbshtetsit besnik si Stephen Bannon i le lamtumirn Shtpis s Bardh. Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar do

No Pic available
  • 2017-08-19

A është i mundur rikthimi i vizave për Shqipërinë?

Asnjë shtet nuk mund të vendosë individualisht për rikthimin e vizave. Sipas rregullores mbi regjimin e vizave, kriter penalizues është kur numri i azilkërkuesve është i madh dhe kur në të njëjtën kohë shteti prej nga vijnë këto kërkesa nuk bashkëpunon për riatdhesimet e azilkërk

No Pic available
  • 2017-08-16

Berati ndër qarqet më të prekura nga zjarret, kërkohet bashkëpunim

Komisioni i Emergjencave Civile në Qarkun e Beratit është mbledhur këtë të mërkurë për situatën e zjarreve. Në takim të pranishëm ishin përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme si dhe drejtues të 5 Bashkive të qarkut të cilët bën një analizë të situatës dhe dëme

No Pic available
  • 2017-08-16

PD del nga qeveria, ikin 7 ministrat teknik

Gjashtë ministrat teknikë dhe zëvendës kryeministrja, të emëruar nga Partia Demokratike pas marrëveshjes Rama-Basha për garantimin e standardeve të zgjedhjeve të 25 qershorit do t’i dorëzojnë kryeministrit Rama dorëheqjen ditën e nesërme. Ministrat e morën detyrën më 22 maj d

Asnjë skonto, Ronaldo do të mungojë 5 ndeshje
  • 2017-08-16

Asnjë skonto, Ronaldo do të mungojë 5 ndeshje

Apeli lë në fuqi dënimin me pesë ndeshje për Cristiano Ronaldo. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjollë, Komisioni i Disiplinës, organ pranë federatës spanjolle të futbollit, ka rrëzuar poshtë kërkesën e Realit të Madridit, për të ndryshuar vendimin për pezullim me pesë ndeshj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama