Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
105 vjet pas Kryengritjes së Përgjithshme dhe disa përfundime mbi pasojat që sollën botëkuptimet islame
  • 2017-08-16

105 vjet pas Kryengritjes së Përgjithshme dhe disa përfundime mbi pasojat që sollën botëkuptimet islame

Shkupi në vitin 1912 Bajram Peçi Kuvendi Kombëtar, që u mbajt në Vlorë më 28 Nëntor, mund të ishte mbajtur 105 vjet më parë në Shkup, diku nga ditët e javës së fundit të gushtit ose-ose, e shumta, në fillimin e shtatorit të 1912-s. Në kujtesën e shqiptarëve, pas luftrash e kryen

No Pic available
  • 2017-08-15

Mikroshteti Liberland mes Kroacisë e Serbisë

Vija kufitare mes ish-republikave jugosllave është e pasqaruar në disa pika. Një shembull është brezi kufitar mes Kroacisë e Serbisë pranë Danubit. Një çek ka shpallur aty republikën e Liberlandit. Një restorant i vogël në bregun e majtë të Danubit, i fshehur nën urën që lidh Ser

Historia e patreguar e Firestone, Zoti i Luftës dhe tragjedia e Liberisë
  • 2017-08-14

Historia e patreguar e Firestone, Zoti i Luftës dhe tragjedia e Liberisë

Nga T Christian Miller, Jonathan Jones / Propublica, Frontline  Vrasësit u nisën nga plantacioni nën një hënë të kuqërremtë një mbrëmje në tetor të vitit 1992. Ata vërshonin nga fshatra të mbuluar me çati prej teneqeje dhe vendbanime në xhungël, nëpër rrugët me makadamia dhe

No Pic available
  • 2017-08-14

Shpërndarja e teksteve shkollore nis në 25 gusht deri në 10 shtator

Nga data 25 gusht deri në 10 shtator të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar duhet të drejtohen pranë pikave të licencimit të ministrisë së Arsimit për të blerë tekstet shkollore. Pëmes urdhrit që mban datën 15 maj dhe firmën e Lindita Nikollës, urdhërohen të gjithë mësue

Situata ekonomike, KE: Shqiptarët,  optimistë
  • 2017-08-13

Situata ekonomike, KE: Shqiptarët, optimistë

Sipas Komisionit Europian, pjesa më e madhe e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike e vendit është e mirë. Përfundimi ka dalë nga një vrojtim, i kryer nga eurobarometër, për llogari të Komisionit Europian. Sipas vrojtimit, 55 për qind e shqiptarëve mendojnë se gjendja ekonomike e

No Pic available
  • 2017-08-12

Rruga e Arbrit, Rama: Ofertat deri më 2 tetor. Qytetarët, asnjë taksë

Përmes një statusi në Facebook, kryeministri Rama ka komentuar hapjen e tenderit për rrugën e Arbrit. Në profilin e tij, Rama është shprehur se hapja e tenderit shënon fundin e zvarritjeve disavjeçare për këtë aks të rëndësishëm. Rruga e Arbrit çel programin 1 miliard për rindërt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama