Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
Lojë mandatesh apo lapsus? Tavo: Jam ende deputet, shënova gabim
  • 2019-03-06

Lojë mandatesh apo lapsus? Tavo: Jam ende deputet, shënova gabim

Djegia e mandateve parlamentare duket se nuk paska qenë e plotë nga radhët e opozitës. Pas Lefter Kokës, Mylsim Murrizit dhe Rudina Hajdarit që zgjodhën të mbeteshin në Kuvend, në skenë ka dalë një tjetër mandat i diskutueshëm. Dhe është sërish nga radhët e LSI. Ndonëse nuk kemi

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati
  • 2019-03-06

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019. Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF 1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, bazuar në Nenit 66 të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot
  • 2019-03-05

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Dita e sotme do të jetë e ngjeshur me ngjarje politike dhe tensione. Opozita e bashkuar do të protestojë në orën 10.00 para ambiente të Parlamentit, ku pritet të ketë edhe tensione. Në të njëjtën orë Kuvendi mblidhet në seancë plenare. Madje pas vendosjes së datës dhe orës së se

Vazhdon tradhtia te PD e LSI, 4 kandidatë të tjerë kërkojnë mandatin e deputetit (Emrat)
  • 2019-03-05

Vazhdon tradhtia te PD e LSI, 4 kandidatë të tjerë kërkojnë mandatin e deputetit (Emrat)

Katër kandidatë të tjerë kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, pasi kërkojnë të marrin mandatin e deputetit. Mësohet se sot kanë dorëzuar formularin Elda Hoti kandidate në Lezhë dhe Ediola Pashaj në Gjirokastër, të dy nga radhët e LSI. Gjithashtu kanë dorëzuar for

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

Mansuri, futbollisti turk me brisk rroje në fushë! (Video)
  • 2019-03-05

Mansuri, futbollisti turk me brisk rroje në fushë! (Video)

Komisioni i Disiplinës në Turqi e ka përjashtuar për një ndeshje lojtarin Mansur Calar, i cili në ndeshjen Amedsor-Sakaryaspor, në kategorinë e tretë, doli në fushë me një brisk rroje dhe iu shkaktoi prerje katër lojtarëve kundërshtarë. Gjithsesi prokuroria e Turqisë ka hapur një h

Vettingu, konfirmohet në detyrë kreu i prokurorisë së Apelit
  • 2019-03-04

Vettingu, konfirmohet në detyrë kreu i prokurorisë së Apelit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të drejtuesit të Prokurorisë së Apelit në Tiranë, Dritan Peka. Rivlerësimi i tij u bë për të tre kriteret. Në seancën e drejtuar nga treshja e gjyqtarëve Roland Ilia, Olsi Komici dhe Lulzim Hamitaj, prokurori Peka zgjodh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama