Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
Gjermani, qeveria rrit rrogat për të thithur fuqinë punëtore
  • 2019-03-04

Gjermani, qeveria rrit rrogat për të thithur fuqinë punëtore

Pas protestave dhe negociatave të shumta është arritur marrëveshje për ngritjen e rrogave për shumë kategori punonjësish në Gjermani. Rrogat janë rritur tetë përqind për punonjësit në mjekësi, shkolla etj. Herët në mëngjesin e ditës së dielë, sindikata Verdi ka rënë dakord

Do të futet në Parlament? Sazan Guri: Sikur me flori të ma shtronin rrugën
  • 2019-03-03

Do të futet në Parlament? Sazan Guri: Sikur me flori të ma shtronin rrugën

Djegia e mandateve të deputetëve duket se do të krijojë një opozitë të re në Parlament, me 4 prej kandidatëve në listat e LSI-së që tashmë e kanë pranuar të zëvendësojnë kolegët e tyre të dorëhequr. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën për të plotësuar vendet bosh,

Dhunë në Kamëz, tifozët godasin gjyqtarin për një 11-metërsh! (Foto)
  • 2019-03-03

Dhunë në Kamëz, tifozët godasin gjyqtarin për një 11-metërsh! (Foto)

Mbyllet në mënyrën më të shëmtuar të mundshme sfida Kamza-Laçi. Një penallti e akorduar nga gjyqtari Eldorjan Hamiti për një faull të portierit Ilir Avdyli dhe e kthyer në gol në minutën e 6-të shtesë nga Bojan Najdenov jo vetëm që i hoqi fitoren nga duart Kamzës, që do të isht

Fshesë në Universitetin Bujqësor, shkarkohen 6 pedagogë për ngacmim seksual
  • 2019-03-01

Fshesë në Universitetin Bujqësor, shkarkohen 6 pedagogë për ngacmim seksual

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës kanë marrë zemër nga protesta duke denoncuar tek rektori apo përmes anketave të zhvilluara, abuzimet e pedagogëve, korrupsionin madje edhe ngacmimet seksuale prej tyre. Këtë e konfirmon zyrtarisht rektori i UBT. Ne i kemi marrë në konsider

Ish-deputeti i PD: Në Parlament ka skifterë që vjedhin me firmë!
  • 2019-02-28

Ish-deputeti i PD: Në Parlament ka skifterë që vjedhin me firmë!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi, cili nuk iu bind vendimit të grupit parlamentar dhe të Këshillit Kombëtar për të dorëzuar mandatin, ka thënë se në Kuvend ka deputetë që vjedhin me firma, duke shtuar se në karrierën e tij nuk ka bërë pjesë tek asnjë lloj skifter

Negociatat, ish-deputeti i PD-së jep lajmin e keq për Shqipërinë
  • 2019-02-28

Negociatat, ish-deputeti i PD-së jep lajmin e keq për Shqipërinë

Genc Pollo, tashmë ish-deputet i Partisë Demokratike, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se në muajin qershor nuk do të ketë vendimmarrje mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë. Parlamenti Europian gjithmonë ka qenë pro Shqipërisë, Maqedonisë, Malit të Zi Gji

Prostitucioni, ministri italian: Pro rihapjes së shtëpive publike
  • 2019-02-28

Prostitucioni, ministri italian: Pro rihapjes së shtëpive publike

“Isha dhe vazhdoja të isha në favor të rihapjes së shtëpive të mbyllura publike”. Kështu ka theksuar zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm, Matteo Salvini, duke deklaruar megjithatë se iniciativa “nuk është në kontratën e qeverisë, sepse Lëvizja 5 Yjet nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama