Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2019-02-27

Profeti ringjall njeriun nga arkivoli, agjencitë e funeraleve e padisin (VIDEO)

Një grup drejtuesish të funeraleve në Afrikën Jugore kanë thënë se do ta padisin të vetëquajturin profet që pretendon se e ka ringjallur një njeri të vdekur nga arkivoli. Profeti është pastori Alph Lukau, video e të cilit ka bërë xhiron e rrjetit, pasi e shfaq atë duke i bërtitur

Djegia e mandateve nga opozita, KQZ thërret 57 rezervistët
  • 2019-02-27

Djegia e mandateve nga opozita, KQZ thërret 57 rezervistët

Pasi u njoftua për vakancat në parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për djegien e mandateve, KQZ ka nisur procedurën për zëvendësimin e tyre. Një ditë më parë përmes zëdhënëses, KQZ njoftoi se ka nisur procedurat në zbatim të nenit 164 të Kodit Zgjedhor, sipas

Vila në bregdet dhe shtëpi në Tiranë, pasuria djeg Prokurorin e Durrësit (EMRI)
  • 2019-02-27

Vila në bregdet dhe shtëpi në Tiranë, pasuria djeg Prokurorin e Durrësit (EMRI)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e Gjykatës së Apelit Civil në Durrës Petrit Çeno. Nga hetimet e KPK, rezulton se gjyqtari Çeno ka fshehur pasurinë. Sipas ILDKPKI, Çeno nuk ka burime të ligjshme, ka kryer fshehje të pasurisë dhe deklarim të rremë. Në

KQZ, thirrje për kandidatët zëvendësues të opozitës
  • 2019-02-26

KQZ, thirrje për kandidatët zëvendësues të opozitës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del me deklaratë lidhur me deputetët opozitarë të dorëhequr dhe procedurën për zëvendësimin e tyre. Zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj tha sot se duke marrë shkas nga sensitiviteti i treguar nga media dhe opinioni publik lidhur me çështjen e zëvendësimit

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!
  • 2019-02-26

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!

Derbi i kryeqytetit do të ketë të pranishme të dyja tifozeritë. Komisioni i Disiplinës ka dënuar me dy ndeshje pa tifozë Partizanin për mospërmbushjen e përgjegjësive në ndeshjen ndaj Flamurtarit. Gjithsesi bëhet fjalë për dy takime të cilat Partizani do ti luajë si skuadër pritë

No Pic available
  • 2019-02-25

7 eurodeputetë në Tiranë, kryesuesi i delegacionit: Stop bojkotit, urgjent dialog!

Një delegacion me deputetë të Parlamentit Europian do të vizitojë Tiranën dhe Shkupin për të parë nga afër zbatimin e reformave të kërkuara nga BE-ja. Mësohet se një delegacion i këtij komisioni i përbërë nga 7 deputetë, i kryesuar nga z. Tunne Kelam do të takohet me udhëheqës

No Pic available
  • 2019-02-23

Cili do jetë kreu i Komunitetit Mysliman? Në mars zgjedhje për kryetarin e ri, ja kandidatët

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH), më 2 mars do të zgjedhë kryetarin e ri. Kreu aktual Skënder Brucaj do të kandidojë për një mandat të dytë. Agron Hoxha, drejtor i Medias në KMSH, shprehet: Deri tani me sa shikojmë dhe jemi informuar nga komisioni i vlerësimit të kandidaturav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama