Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.026 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve/ DW zbulon skenarët e mundshëm pas vendimit të PD-LSI

Opozita vendos për radikalizimin e qëndrimeve. Komisioni Europian kundër vendimit të opozitës për të lënë mandatet parlamentare. Të enjten protestat e radhës. Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën (18.02.2019) largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentar

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën
  • 2019-02-20

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit u mblodh sot për të analizuar sjelljet josportive të evidentuara gjatë ndeshjeve të fundjavës, në Kategorinë Superiore dhe në ligat e ulëta. Sjellja e tifozëve të Tiranës, Teutës dhe Kukësit, ka qenë në fokusin e Komi

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë
  • 2019-02-19

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë

Irma Balli, drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, nuk ka kaluar testin e Vetingut. KPK ka njoftuar sot shkarkimin e saj nga detyra. Pak kohë me parë ajo u përball me dyshime për mungesë të burimeve financiare, fshehje të pasurisë dhe shmangie të taksave. Dyshime, të cilave iu përg

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi
  • 2019-02-16

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi

Laura Kövesi, drejtuesja që u hoq me nxitim nga Autoriteti Antikorrupsion i Rumanisë, DNA është për shumë politikanë një gjemb në këmbë. Pas largimit të saj nga detyra vitin e kaluar nga qeveria social-liberale, kundër saj u nxit një gjueti e vërtetë shtrigash. Tani kjo arritur një

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?
  • 2019-02-14

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?

Çështja e Air Albania dhe aeroporti i Vlorës është bërë një çështje sërish në Parlamentin Evropian. Deputeti i Parlamentit Evropian, Paul Ruebig, i ka dërguar sot një letër përfaqësueses së Lartë për Politikën e Jashtme e të Sigurisë të Ben Federica Mogherinit. Në letrën e

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate
  • 2019-02-12

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate

Presidenti Donald Trump tha të martën se ndjesa që kërkoi ligjvënësja e re Ilman Omar për komentet e saj se anëtarët e Kongresit mbështesin Izraelin pasi paguhen për ta bërë këtë, është “e çalë” dhe se ajo duhet të japë dorëheqjen. Në komentet e bëra në Twitter g

Fondi për zgjedhjet e qershorit, ja sa do marrin partitë
  • 2019-02-11

Fondi për zgjedhjet e qershorit, ja sa do marrin partitë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi ditën e sotme fondet që do marrin partitë politike për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në mbledhjen e sotme KQZ miratoi projektvendimin Për miratimin e strukturës së shpenzimeve buxhetore për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore, të datës 3

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama