Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni

Meta: total 1000 / total_found 62104 / time 0.025 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Përgatituni të zbrazni xhepat, PPP-ja e pompave do të shtrenjtojë naftën

Komisioni i Prokurimeve Publike i ka hapur rrugën koncesionit të shumëpërfolur për kontrollin e pompave në stacionet e karburanteve. Përmes një vendimi të beftë, Komisioni i Prokurimeve ka lejuar Ministrinë e Financave të zhvillojë tenderin që ia kalon privatit këtë shërbim, i cili

Raporti i KE, Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike
  • 2019-02-09

Raporti i KE, Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, deputeti i PS-se, Arben Ahmetaj, shkruan sot se Raporti i Komisionit Europian vlerëson Shqipërinë me rritjen më të lartë ekonomike dhe papunësinë më të ulët në rajon në dy vitet në vijim. Sipas tij, raporti konfirmon rënien e borxhit publik. Arben Ahm

Nord Stream 2, Gjermania e Franca kompromis për linjën gazsjellëse
  • 2019-02-09

Nord Stream 2, Gjermania e Franca kompromis për linjën gazsjellëse

Gjermania dhe Franca e kanë zgjidhur grindjen mes tyre për linjën gazsjellëse Nord Stream 2. Berlini dhe Parisi parashtruan një propozim tjetër për rishqyrtimin e direktiva europiane për gazin, që u miratua prej vendeve të tjera europiane. Këtë e konfirmoi kancelarja Angela Merkel në Be

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë
  • 2019-02-08

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për dy ish-zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, Aurel Lamçe dhe Arlind Alikajn, duke i lënë në Arrest në shtëpi. Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura, ndërsa masa e sigurisë u zhvillua vetëm për dy prej të ish-zyrtarëve, ndërkohe q

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën
  • 2019-02-07

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën

Ministri gjerman i shtetit, Michael Roth, ka thënë se Shqipëria duhet të vijojë reformat, ndërsa opozita të miratojë Kodin Zgjedhor. Pas takimit me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi, zyrtari i lartë gjerman se në prag të marrjes së dritës jeshile për fillimin e negociatave të anëtarësi

No Pic available
  • 2019-02-07

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Eriol Roshi

KPK ka konfirmuar në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative Tiranë, Eriol Roshi. Vettingu ndaj gjyqtarit Roshi është bërë në 3 kriteret, atë të pasurisë, figurës dhe aftësive profesionale. Sipas Komisioni të Pavarur të Kualifikimit bazuar dhe në informacionin e përcjellë nga

Çfarë e tremb Trump? Presidenti refuzon hetimin mbi financat e tij
  • 2019-02-07

Çfarë e tremb Trump? Presidenti refuzon hetimin mbi financat e tij

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale. “Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama