Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.907Z

Parlamenti Evropian do të votojë për Barroson si kreu i Komisionit Evropian

Bruksel, 16 shtator, NOA – Jose Manuel Barroso i ka të gjitha gjasat për të qenë presidenti i ri i Komisionit Evropian. Ai pritet të votohet prej deputetëve të Parlamentit Evropian në këtë post, të cilin e pretendon për herë të dytë, për shkak se gjendet i vetëm në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.368Z

Delegacioni i Komisionit Evropian ngushëllon Nishanin për vrasjen e 4 policëve

Tiranë, 13 gusht NOA - Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani mori sot një mesazh ngushëllimi nga Delegacioni i Komisionit Evropian në Tiranë për rënien në detyrë të katër oficerëve të policisë më 7 Gusht 2009, gjatë një aksioni në Durrës për kapjen e super të kërkuarit Dritan Da

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.371Z

Bushati- Danielsson: Koordinim të hapave të mëtejshëm mes Shqipërisë dhe Komisionit Evropian

TIRANË16 Nëntor /ATSH/ Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit në Komisionin Evropian Christian Danielsson.Takimi i nivelit të lartë u zhvillua në kuadër të publikimit të strategjisë s�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.277Z

Sequi: Integrimi, Shqipëria të zbatojë 12 rekomandimet e Komisionit Evropian

02-02-2012 / Gazeta 55 Për kreun e delegacionit të Komisionit Evropian në Tiranë, Ettore Sequi 12 prioritetet e Brukselit duhet të vihen në zbatim pa humbur kohë, në mënyrë që Shqipëria të marrë  “dritën jesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.202Z

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Zhak Barro, në Tiranë

Zoti Barro diskutoi te shtunen me ministrin e drejtësisë Enkeled Alibeaj mbi reformat që janë ndërmarrë në sistemin gjyqësor, për të rritur profesionalizmin dhe për të shmangur paaftësinë dhe korrupsionin. Zëvendës-presidenti i Komisionit Evropian u takua edhe me mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Raport progresi i Komisionit Evropian, ministrat, sot raportim para deputeteve

Ministrat do te raportojne sot ne Komisionet Parlamentare te Kuvendit, mbi detyrimet qe rrjedhin nga Progres Raporti qe Komisioni Evropian publikoi jave me pare per Shqiperine. Ashtu sic premtoi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, se problemet e ngritura ne raport, do te jene pune e komisioneve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.425Z

Maqedoni Kreu i ri i Komisionit evropian dorezon letrat kredenciale

Perfaqesuesi i ri i Bashkimit Evropian dhe shef i Delegacionit te Komisionit Evropian ne Maqedoni ambasadori Peter Sorensen i dorezoi sot letrat kredenciale presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov. Ambasadori danez Sorensen tha se mbeshtetja e madhe e qytetareve te Maqedonise per integrimin ne BE perbe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama