Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
No Pic available
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve/ DW zbulon skenarët e mundshëm pas vendimit të PD-LSI

Opozita vendos për radikalizimin e qëndrimeve. Komisioni Europian kundër vendimit të opozitës për të lënë mandatet parlamentare. Të enjten protestat e radhës. Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën (18.02.2019) largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentar

Vjedhja e një sanduiçi i kushton shtrenjtë deputetit
  • 2019-02-15

Vjedhja e një sanduiçi i kushton shtrenjtë deputetit

Një anëtar i parlamentit të Sllovenisë ka dhënë dorëheqjen pasi u përpoq të vidhëte një sanduiç nga një dyqan në Lubjanë, duke pretenduar se zhgënjimi ndaj stafit të pavëmendshëm nxiti veprimin. Darij Krajçiç, një anëtar i partisë në pushtet Marjan Sarec (LMS), u tha mediave

Baba Taku hap çantën e zezë: Ja si po përgatitet Berisha për grusht të ri shteti
  • 2019-02-13

Baba Taku hap çantën e zezë: Ja si po përgatitet Berisha për grusht të ri shteti

Çanta e zezë e Baba Takut është cilësuar gjithmonë si një minë me sahat, e cila mund të hedhë në erë politikën shqiptare. Dhe deputeti i PS, Spartak Braho e ka përdorur sa herë i është dashur të luajë në ballafaqimin me rivalët politikë. Deputeti më i vjetër i së majtës, ri

Albana Vokshi: Policia pengon studentët të protestojnë. Kemi pamje
  • 2019-02-07

Albana Vokshi: Policia pengon studentët të protestojnë. Kemi pamje

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Arsimit, Albana Vokshi, dënoi si akt antikushtetues, hyrjen e policisë më Fakultetin Filologjik, në përpjekje për të dëmtuar protestën e studentëve dhe pedagogëve.  Gjatë ndërhyrjes së saj në Parlament, zonja Vokshi bëri të ditur se gjithçka

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS
  • 2019-02-06

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS

Që prej dorëheqjes në fillim të tetorit 2018 nga posti i ministrit, Fatmir Xhafaj kishte heshtur ose mbajtur një profil të ulët politik. Me përjashtim të disa daljeve publike në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj, zëri i tij nuk ishte dëgjuar as në Parlament për çështje të ndryshm

Merr leje! Ahmetaj kunjë për Braçen dhe sherr me atë që i mori
  • 2019-01-28

Merr leje! Ahmetaj kunjë për Braçen dhe sherr me atë që i mori

Vendin e Erjon Braçes në komisionin parlamentar të Ekonomisë, e zuri sot një nga armiqtë e tij, pasi i tillë është cilësuar në media ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, pas përplasjeve që ka pasur me zv/kryeministrin e ri për çështje si taksat etj Ahmetaj drejtoi mbledhjen ku u d

Mbledhja e PD, zbardhen porositë e Bashës: Anulojmë ligjin e
  • 2019-01-28

Mbledhja e PD, zbardhen porositë e Bashës: Anulojmë ligjin e

Në mbledhjen e grupit parlamentar, PD ka marrë disa vendime për sa i përket çështjeve më të diskutuara në vend. Mësohet se është vendosur pjesëmarrje e pjesshme në mbledhjet e komisioneve Parlamentare. Veç kësaj, mësohet se PD do të shkojë në komisionin e medias dhe do të kërk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama