Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Mandati i Tahirit, Balla: Çështje mes tij dhe drejtësisë
  • 2018-05-03

Mandati i Tahirit, Balla: Çështje mes tij dhe drejtësisë

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ka deklaruar se opozita po hedh baltë kundër Shqipërisë në prag të vendimit të vendeve të BE-së për çeljen e negociatave. Sa i takon dorëzimit të mandatit të deputetit nga ish-ministri i Brendshëm Tahiri, Balla shtoi se kjo është

Asambleja e PS, Balla: Në maj nisim procesin e llogaridhënies në çdo qytet
  • 2018-04-28

Asambleja e PS, Balla: Në maj nisim procesin e llogaridhënies në çdo qytet

Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste sipas axhendës së selisë rozë ka nisur nga puna në orën 10:00 dhe ka qenë kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla që ka prezantuar atë çka mazhoranca e ka quajtur Procesi i Llogaridhënies për qytetarët dhe që do të nisë në fillim të muaji

No Pic available
  • 2018-04-27

Cilat janë rezervat ndaj Ramës në Berlin?

Vendimi për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë do të merret në qershor, kur të mblidhen krerët e shteteve të BE-së. Deri atëherë Gjermania duhet ta ketë gjetur pozicionin për qëndrimin e saj. Vendimi për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe

Negociatat, deputetët e majtë gjermanë: Jemi pro Shqipërisë, por
  • 2018-04-27

Negociatat, deputetët e majtë gjermanë: Jemi pro Shqipërisë, por

Deri në qershor, kur merret vendimi për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë, Gjermania duhet të jetë pozicionuar në lidhje me qëndrimin e saj, e përgjegjësia nuk bie vetëm mbi ekzekutivin. Qeveria Federale dhe unë, si përfaqësues në Këshillin për

Komisioni Tahiri, Alibeaj: Rama bllokon hetimin, sna jep certifikatë sigurie
  • 2018-04-25

Komisioni Tahiri, Alibeaj: Rama bllokon hetimin, sna jep certifikatë sigurie

Disa javë më parë opozita dhe mazhoranca i hapën rrugën ngritjes së një Komisioni Hetimnor për çështjen Tahiri, por deri më tani janë kryer disa mbledhje që përveç debatit shterpë mes palëve nuk kanë ofruar rezultat për publikun e gjerë. Arsyeja se përse ky komision ka dështuar

Dyshime për korrupsion në Këshillin e Europës
  • 2018-04-23

Dyshime për korrupsion në Këshillin e Europës

Azerbajxhani autokrat me sa duket është përpjekur prej vitesh që të blejë politikanë evropianë. Sinjale për këtë ka pasur prej kohësh. Në fokus: ish-organizata lobiste e politikanit të CSU-së, Eduard Lintner. Në vitin 2013, ish-deputeti i Bundestagut i CSU-së, Eduard Lintner drejtoi

Negociatat, Basha: Rama, financon shpifjet kundër deputetit gjerman
  • 2018-04-21

Negociatat, Basha: Rama, financon shpifjet kundër deputetit gjerman

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Edi Rama në vend që të reflektojë për kritikat e drejta të Gunther Krichbaum, ka zgjedhur të ndjekë një fushatë shpifjesh kundër tij. Gjëja më e ndyrë e kësaj fushate që po zhvillohet prej 3 ditësh, është se financohet nga parat