Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Mazhoranca ndërpret komunikimin me PD. Basha: Po kaloi, ka destabilitet politik
  • 2016-06-23

Mazhoranca ndërpret komunikimin me PD. Basha: Po kaloi, ka destabilitet politik

Grupi i PD-së Kryedemokrati: Rama nuk i ka votat. Opozita përkrahet edhe nga faktorë joopozitarë Herion Mesi Në ditën kur Partia Socialiste njoftoi se përmes 33 deputetëve të saj kishte ndërmarrë e vetme nismën për ta futur e vetme në Kuvend draftin e amendimeve kushtetuese, ajo ka nd

Urgjenca e PS për miratimin e Reformës në Drejtesi, Meta sngutet
  • 2016-06-23

Urgjenca e PS për miratimin e Reformës në Drejtesi, Meta sngutet

Këshilli i Rregullores, Mandateve dhe Imunitetit vendosi që të diskutojë sot në Konferencën e Kryetarëve fatin e paketës së ndryshimeve kushtetuese dhe 7 projektligjeve që e shoqërojnë atë. Deputetët e PS-së në këtë këshill kërkuan që, për përfshirjen e draftit në kalenda

Xhafaj provokon Berishën: Vetingu u shkrua në Uashington e Bruksel, opozita e shikon drejtësinë si çiflig partie
  • 2016-06-23

Xhafaj provokon Berishën: Vetingu u shkrua në Uashington e Bruksel, opozita e shikon drejtësinë si çiflig partie

Kryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi Fatmir Xhafaj ka thënë në foltoren e Kuvendit se, a i përket çështjes së Vetingut, ai është shkruar në Bruksel e Uashington, pasi ekspertët shqiptarë nuk kanë eksperiencë. Ai shtoi se vetingu është pjesa më e vështi

Dekriminalizimi, largohen 12 zyrtarë, mes tyre djali i Shukri Xhelilit
  • 2016-06-23

Dekriminalizimi, largohen 12 zyrtarë, mes tyre djali i Shukri Xhelilit

Komisioni Parlamentar hetimor për zbardhjen e ligjshmërisë së emërimeve në administratën publike dhe Entet Shtetërore në mbledhjen e radhës ka bërë të ditur se nga verifikimi i listës me 130 emra të dyshuar, vetëm 18 prej tyre kanë rezultuar me probleme. Komisioni i drejtuar nga

Drejtesia Xhafaj Opozita mban peng reformen bllokim me cdo justifikim
  • 2016-06-23

Drejtesia Xhafaj Opozita mban peng reformen bllokim me cdo justifikim

Transmetuar me 23062016 - 1329 Tirane 23 qershor 2016 NOAal- Kryetari i komisionit parlamentar per reformen ne drejtesi Fatmir Xhafaj deklaron se kush do dhe kush nuk do qe te behet reforma ne drejtesi kete gje shqiptaret e kane kuptuarbr br Duke reaguar

No Pic available
  • 2016-06-23

Blushi dhe Hafizi kërkojnë President nga Populli, Doda: Rrit legjitimitetin

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi, do të depozitojnë në Kuvend një amendament që lidhet me ndryshimet kushtetuese dhe që parashikon zgjedhjen e Presidentit nga populli. Blushi është i vetëdijshëm se për një nisëm të tillë ligjore duhen 28  firma deputetesh por tha se  ai shpreson tek  v