Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Komisioni i Monitorimit të Reformës në Drejtësi: Të shkarkohet Bujar Sheshi
  • 2019-01-28

Komisioni i Monitorimit të Reformës në Drejtësi: Të shkarkohet Bujar Sheshi

Komisioni i Pavarur i Monitorimit të Reformës në Drejtësi ka shqyrtuar rastin ku u vu në dukje vonesa e përgjigjes nga autoriteti i dosjeve për Prokurorinë e Përgjithshme. Ky autoritet me shumicë votash ka vendosur që të thërrasë në interpelancë anëtarët e Komisionit të Verifikimi

Reforma zgjedhore, Balla presion opozitës për dy anëtarët e KQZ
  • 2019-01-23

Reforma zgjedhore, Balla presion opozitës për dy anëtarët e KQZ

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, fton opozitën që të kthehet në Kuvend, për të bërë ndryshimet e nevojshme lidhur me reformën zgjedhore. Duke folur ditën e sotme nga Kryesia e Kuvendit, ai deklaroi se opozita duhet të bëhet pjesë e punimeve të Komisioni

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë
  • 2019-01-21

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë

Pasditen e sotme, në orën 17.00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Pritet që në seancën e sotme kryeministri Edi Rama të dekretohet edhe në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme në vendin e Ditmir Bushatit. Gjithashtu sot do të zëvendësohen edhe vendet që lanë bosh

Ekskluzive në Top Story/ Njihuni me plagjiaturën e Doktor Taulant Ballës
  • 2019-01-17

Ekskluzive në Top Story/ Njihuni me plagjiaturën e Doktor Taulant Ballës

Tani do tju tregojmë se cilët prej zyrtarëve të lartë janë kapur me plagjaturë në doktoraturat e tyre. Ndër to është dhe njëri nga figurat kryesore në Partinë Socialiste të Shqipërisë. Me doktoraturë të kopjuar rezulton të jetë kreu i grupit parlamentar socialist, zoti Taulant

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj
  • 2019-01-11

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si është zbatuar ligji për administrimin dhe përpunimin e informacioneve pa qen

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet