Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!
  • 2019-01-11

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias
  • 2019-01-06

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Çështjet e Mediave, Albana Vokshi informoi të gjithë institucionet ndërkombëtare, Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara mbi projektligjet e qeverisë për të kontrolluar median online në Shqipërinë. Në këtë letër zyrtare, Vokshi raporton se

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse

Bylykbashi: PS po minon reformën zgjedhore.
  • 2018-12-18

Bylykbashi: PS po minon reformën zgjedhore.

Partia Demokratike akuzon Partinë Socialiste se po minon reformën zgjedhore, ndërsa konsideron si zgjidhje një reformë konsensuale dhe jo të njëanshme. Në një deklaratë për mediat, bashkëkryetari i Komisionit Parlamentar Ad-Hoc, për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, shprehet se me

Mafia, historia e origjinës dhe nga e mori emrin në Itali!
  • 2018-12-07

Mafia, historia e origjinës dhe nga e mori emrin në Itali!

Kampi i mafias, Michele Greco (1924- 2008), i ashtuquajturi babai, për autoritetin e tij në brendësi të organizatës Cosa Nostra. Në këtë foto, bosi shfaqet në Messina, në nëntor 1986 gjatë procesit gjyqësor të Apelit për vrasjen e gjykatësit Rocco Chinnici, i vrarë në vitin 1983 n

ÇFARË MUND TA RIKTHEJË OPOZITËN NË PARLAMENT?
  • 2018-12-07

ÇFARË MUND TA RIKTHEJË OPOZITËN NË PARLAMENT?

Nga Ylli MANJANI Vettingu në politikë nuk është më favor që bëhet për opozitën. Atë e gjykoi si të drejtë Komisioni i Venecias. Tashmë është detyrë shtëpie për shtetin. Opozita e bëri të veten. Ndërkohë parlamenti dhe shteti në tërësi është i gjithi monopartiak ende. Ndaj

Buxheti 2019 në Kuvend, debate Braçe-Ahmetaj para seancës
  • 2018-12-03

Buxheti 2019 në Kuvend, debate Braçe-Ahmetaj para seancës

Në seancën e sotme parlamentare, pritet që të votohet në Kuvend, buxheti për vitin 2019. Para nisjes së seancës e cila ishte parashikuar për në orën 10.00 por që nuk ka nisur ende, Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar. Gjithçka pasi kreu i komisionit të Ekonomisë, Erion Br