Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Integrimi, PE kërkon dialog: Opozita të kthehet në Parlament!
  • 2018-11-29

Integrimi, PE kërkon dialog: Opozita të kthehet në Parlament!

Parlamenti Europian miratoi me 459 vota pro, 112 kundër dhe 62 abstenim, rezolutën për Shqipërinë ku bën thirrje për dialog politik mes palëve dhe kthimin e opozitës në Parlament. PE inkurajon të gjitha forcat politike që të bëjnë përpjekje të mëtejshme për të krijuar një dialog

Pas Ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj rikthehet në Komisionin e Ligjeve
  • 2018-11-26

Pas Ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj rikthehet në Komisionin e Ligjeve

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj është rikthyer sot në Komisionin Parlamentar të Ligjeve. Në këtë Komision ai ka qenë drejtues prej vitesh por tashmë është një anëtarë i thjeshtë. Komisioni në fjalë drejtohet nga Ulsi Manja, ndërkohë që Xhafaj është ulur për

No Pic available
  • 2018-11-21

Stë shoh as me syrin e njerkës e as të vjehrrit, sherr mes deputetëve të PS

Me opozitën që mungon në Kuvend dhe Komisionet parlamnetare, mazhorancës i mbetet që të paktat debate ti zhvillojë mes veti dhe kjo u vu re gjatë diskutimeve me ministrin e Financave Arben Ahmetaj një javë më parë, për rikoncpetimin e pragut të taksës mbi pagën. Por hijet e një sher

No Pic available
  • 2018-11-14

Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës, deputeti nuk paraqitet në gjyq

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ishte sot në gjyq për padinë që ka ngritur ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla.  Ky i fundit nuk ishte i pranishëm në seancë, ndërsa djali i ish-kryeministrit Berisha kërkoi dënimin e Ballës për deklarimet e bë

Taksat mbi pagën përplasin socialistët, deputetët kundër qeverisë
  • 2018-11-14

Taksat mbi pagën përplasin socialistët, deputetët kundër qeverisë

Taksimi i pagave është shndërruar në objekt përplasjeje mes Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Ministrisë së Financave. Deputetët socialistë në komision propozojnë që fasha e pataksueshme e rrogave të rritet nga 30 mijë lekë në muaj që është aktualisht, në 40 mijë lekë.

Bendo mesazh punonjësve të SHISH: Të angazhohemi për të çuar përpara punën
  • 2018-11-07

Bendo mesazh punonjësve të SHISH: Të angazhohemi për të çuar përpara punën

Një ditë pasi u dekretua nga presidenti Ilir Meta në detyrën e tij si drejtues i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo u ka dërguar një mesazh zyrtar punonjësve të këtij institucioni. Ai bën thirrje që punonjësit e këtij institucioni të bazohen në punën e tyre në 3 parim

Pa kandidat-zëvendësues, opozita bojkoton KQZ-në
  • 2018-10-24

Pa kandidat-zëvendësues, opozita bojkoton KQZ-në

Opozita ka vendosur të radikalizojë qëndrimin e saj ndaj mazhorancës. Krahas bojkotit parlamentar një tjetër mungesë do të shënohet në tryezën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Top Channel ka mësuar se opozita nuk do të paraqesë kandidatë për anëtarë të KQZ. Burime nga Partia D