Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Ti merret toka, kush e lë djerrë, 2 projektligje nga Braçe për pronësinë
  • 2018-10-21

Ti merret toka, kush e lë djerrë, 2 projektligje nga Braçe për pronësinë

Kryetari i Komisionit parlamentar të ekonomisë Erjon Braçe ka propozuar dy projektligje, që sipas tij do të zgjidhin problematiken e pronësisë mbi token, për të gjithë ata që kanë përfituar me fondin e ish-ndërmarrjeve bujqësore. Erjon Braçe ka propozuar dy projekt ligje që synojnë

Kush do zëvendësojë Juncker? Nga njeriu i Merkel te Salvini
  • 2018-10-21

Kush do zëvendësojë Juncker? Nga njeriu i Merkel te Salvini

Vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të partive europiane për zgjedhjet e ardhshme për Evropën, do merret brenda disa javësh. Por duke e theksuar se është ende shpejt për të bërë parashikime, DW ka hartuar listën e kandidatëve kryesore, të cilën e nis me politikanin e

No Pic available
  • 2018-10-19

Lojërat e fatit, Rama: Deputetët janë kërcënuar me sms nga burgu 313!

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës ë tij në Kuvend tha se nga 1 janari, bastet sportive dhe kazinotë do të zhduken si biznes. Këtë zotim ai e cilësuar si një dhurtaë të shumëpritur për prindërit me rastin e Vitit të Ri. Ky grup parlamentar do iu jap prindërve të këtij vendi një d

No Pic available
  • 2018-10-18

Lojërat e fatit, Rama: Sms kërcënuese deputetëve nga burgu 313!

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës ë tij në Kuvend tha se nga 1 janari, bastet sportive dhe kazinotë do të zhduken si biznes. Këtë zotim ai e cilësuar si një dhurtaë të shumëpritur për prindërit me rastin e Vitit të Ri. Ky grup parlamentar do iu jap prindërve të këtij vendi një d

Regjistrimi i portaleve, PD: AKEP të pezullojë urdhrin anti-ligjor
  • 2018-10-18

Regjistrimi i portaleve, PD: AKEP të pezullojë urdhrin anti-ligjor

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka kërkuar nga AKEP që të pezullojë urdhrin për regjistrimin e portaleve online. Vokshi thekson se urdhri është antikushtetues dhe antiligjor. Urdhri i datës 15 Tetor i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare për regjistrimin e portaleve onlin

Meta takon zyrtarët çekë, kërkon një linjë ajrore direkte Tiranë-Pragë
  • 2018-10-18

Meta takon zyrtarët çekë, kërkon një linjë ajrore direkte Tiranë-Pragë

Një delegacion parlamentar nga Çekia, që kryesohej nga Jaroslav Faltýnek, mbërriti sot në zyrën e Presidentit Ilir Meta, ku u zhvillua një takim konstruktiv i përqëndruar te idetë për forcimin e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve. Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira mes Shq

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!
  • 2018-10-15

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!

Sherret dhe incidentet e politikës shqiptare, janë transferuar këtë herë në zemër të Europës, në Bruksel. Pas akuzave për lidhje me krimin dhe trafikantë të drogës, opozita e ka çuar deri në kryeqytetin belg denoncimin ndaj kreut të grupit parlamentar socialist. Teksa ditën e sotm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama