Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Mbyllja e basteve, Rama mesazh deputetëve: Nuk do ketë monopol
  • 2018-10-15

Mbyllja e basteve, Rama mesazh deputetëve: Nuk do ketë monopol

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh anëtarëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ku siguron se bastet do të mbyllen në 31 dhjetor dhe nuk do të ketë asnjë monopol online. Kanë nisur tju çojnë lumenj mesazhesh nëpër telefona kundër mbylljes së basteve! Janë të ork

Reforma Zgjedhore, priten komisionerë të depolitizuar për zgjedhjet
  • 2018-10-09

Reforma Zgjedhore, priten komisionerë të depolitizuar për zgjedhjet

Në tryezën e kësaj të marte për Reformën Zgjedhore, pjesëmarrës ishin përfaqësues të partive të vogla, diplomatë ndjekës të këtij procesi, por edhe teknicienë. Bledi Çuçi, bashkëkryetar i Komisionit parlamentar për Reformën Zgjedhore, ishte i ftuari i radhës në emisionin Top

Strasburg, votohet gjyqtari i ri i Shqipërisë (EMRI)
  • 2018-10-09

Strasburg, votohet gjyqtari i ri i Shqipërisë (EMRI)

Darian Pavli është votuar nga Asambleja Parlamentare në Strasburg, për të qenë gjyqtar i Shqipërisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut. Në garë për këtë post ishin tre kandidatë, Darian Pavli, Marjana Semini dhe Sokol Berberit. Ka qenë deputeti socialist, Ervin Busha

Plas torta e shampanja te Komisioni i Ligjeve (Foto)
  • 2018-10-08

Plas torta e shampanja te Komisioni i Ligjeve (Foto)

Nuk kanë fund ditëlindjet dhe hareja te Komisioni parlamentar i Ligjeve. Pasi festuan ditëlindjen e koleges së tyre nga PDIU, Elena Duka Xhina më 1 tetor, deputetët e PS kanë pasur sot një tjetër gëzim. Surpriza e të hënës i është dedikuar kreut të Komisionit, Ulsi Manja, i cili ka m

Opozita kërkesë Ruçit: Përjashto Ballën nga delegacioni i Stabilizim Asociimit
  • 2018-10-07

Opozita kërkesë Ruçit: Përjashto Ballën nga delegacioni i Stabilizim Asociimit

Opozita nuk i ndahet Taulant Ballës. Edhe ditën e dielë, PD dhe LSI akuzojnë kreun e Grupit parlamentar të PS se është i lidhur me trafikant droge dhe kriminelë, të cilëve i shërben në emër të pushtetit që ka. Ndërkohë deputetë nga dy kampet e partive opozitare kanë hartuar së b

CEZ-i, hetimet ngecin për letërporositë nga Kosova dhe Çekia
  • 2018-09-24

CEZ-i, hetimet ngecin për letërporositë nga Kosova dhe Çekia

Hetimi i nisur për privatizimin e OSSH nga kompania çeke CEZ, ka ngecur në pritje të letërporosive nga Kosova dhe Çekia. Ky hetim i nisur pas kallëzimit të bërë nga disa deputetë të mazhorancës, që ishin pjesë e Komisionit Hetimor Parlamentar për privatizmin e OSSH, duket se ka mbet

PS mbron Arta Markun, Felaj: Nuk ndërhyjmë në prokurori
  • 2018-09-21

PS mbron Arta Markun, Felaj: Nuk ndërhyjmë në prokurori

Dikur edhe vetë një prokurore, Ermonela Felaj zgjodhi të mbajë petkun e politikanes, kur u pyet nga Top Channel nëse ndante të njëjtin shqetësim me opozitën se lëvizjet e fundit te Krimet e Rënda po cenojnë hetimin ndaj ish-ministrit Tahiri, në kushtet kur prokurori i çështjes u tran