Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
Greqi, opozita kërkon të informohet mbi negociatat me Shqipërinë
  • 2018-07-05

Greqi, opozita kërkon të informohet mbi negociatat me Shqipërinë

Me një letër drejtuar kryetarit të Komisionit parlamentar të Mbrojtjes dhe Çështjeve të Brendshme, 13 deputetë të partisë opozitare Demokracia e Re në Greqi kanë kërkuar një seancë me dyer të mbyllura të këtij komisioni, në mënyrë që të diskutohet ecuria e marrëdhënieve grek

Rrjedhja e informacionit, Berisha: Terror ndaj punonjësve të SHISH
  • 2018-06-29

Rrjedhja e informacionit, Berisha: Terror ndaj punonjësve të SHISH

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se prej tre ditësh, me urdhër të kreut të Qeverisë Edi Rama, po ushtrohet terror ndaj punonjësve të SHISH. Sipas Berishës, kjo gjë po ndodh, pasi ata dyshojnë se punonjësit e SHISH nxorrën emrin e deputetit socialist Taulant Balla si garantues i

Çelja e negociatave, Rama: U blindua data! 12 muaj për të thelluar reformat
  • 2018-06-27

Çelja e negociatave, Rama: U blindua data! 12 muaj për të thelluar reformat

Vendimi i vendeve anëtare të BE-së për të miratuar çeljen e negociatave me Shqipërinë në qershor të vitit 2019, për kryeministrin Edi Rama nuk është shtyrje siç e interpreton opozita, por blindim i një date, që përbën arritje për të ardhmen evropiane të vendit. Në një dalje p

TK, Kumbaro refuzon llogaridhënien te Media. PD publikon shkresën
  • 2018-06-24

TK, Kumbaro refuzon llogaridhënien te Media. PD publikon shkresën

Seanca dëgjimore me ministren e Kulturës, Mirel Kumbaro dështoi javën e kaluar, pasi në Komisionin e Medias ajo u paraqit së bashku me kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, duke prodhuar tension dhe një situatë përplasjesh madje dhe fizike në sallë. Por duket se kjo seancë nuk ka

Dështon Tahiri, PD fajëson policinë; PS: Opozita sdo hetim për drogën
  • 2018-06-19

Dështon Tahiri, PD fajëson policinë; PS: Opozita sdo hetim për drogën

A po dështon ai që mori emrin si komisoni hetimor Tahiri? Edhe pse në kushte jo normale pune, komisionet e përhershme parlamentare janë mbledhur, por që kur opozita përqendroi betejën e saj tek sulmi ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmri Xhafaj, u duk se harroi hetimin e saj parlamentar për

Çndodhi te Media, Salianji i shkul mikrofonin, 3 socialistë mburojë Veliajt (Foto)
  • 2018-06-19

Çndodhi te Media, Salianji i shkul mikrofonin, 3 socialistë mburojë Veliajt (Foto)

Një situatë e nderë u krijua mëngjesin e sotëm në Komisionin parlamentar të Medias, ku paraqitja pa ftesë e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj i ka hapur rrugë përplasjeve mazhorancë-opozitë dhe fyerjeve të ndërsjella. Në seancë pati edhe përplasje fizike mes deputetëve të P

Reformat dhe negociatat, Gjonaj takon zyrtarë të lartë në Gjermani
  • 2018-06-07

Reformat dhe negociatat, Gjonaj takon zyrtarë të lartë në Gjermani

Gjatë vizitës së saj në Berlin, Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaju prit në një takim në Ministrinë e Brendshme Federale nga z.Stephan Meyer, Sekretar Shteti Parlamentar në Ministrinë e Brendshme Federale, si dhe në dy takime në Bundestagun Gjerman nga z. Patrick Sensburg, Kryetar i