Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17524 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
30 vjet bashkëpunim shqiptaro-gjerman, Balla: Aleat tepër i rëndësishëm për ne
  • 2018-06-02

30 vjet bashkëpunim shqiptaro-gjerman, Balla: Aleat tepër i rëndësishëm për ne

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla organizoi një pritje me rastin e 30 vjetorit të bashkëpunimit shqiptaro-gjerman për zhvillim. Në këtë aktivitet morën pjesë ambasadorja gjermane, Susanne Schütz, deputeti i Bundestagut gjerman dhe  anëtar i Kryesise s

Basha nën survejim nga policia? Krerët e PD në Drejtorinë e Policisë
  • 2018-06-01

Basha nën survejim nga policia? Krerët e PD në Drejtorinë e Policisë

Partia Demokratike njofton se Lulzim Basha ka mbledhur drejtuesit e PD dhe të grupit parlamentar. Mësohet se kjo mbledhje është kërkuar nga Basha pas lajmeve se ai dhe familja e tij po survejohet nga policia. Në takim marrin pjesë nënkryetarët e Partisë, Spaho dhe Paloka, nënkryetarët

No Pic available
  • 2018-05-17

Zyrtari gjerman: Po vëzhgojmë rastin Xhafaj, të gjithë njësoj para ligjit!

Të enjten u mblodh në Berlin grupi i punës i deputetëve të CDU/CSU, që merret me Ballkanin Perëndimor. Ai do të vendosë për çeljen e negociatave me Shqipërinë në BE. Në një intervistë për Deutche Welle, raportuesi për Shqipërinë Thorsten Frei është shprehur se vendimi përfund

No Pic available
  • 2018-05-16

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të Zërit të Amerikës për këtë çështje, duke qenë se i gjithë procesi i Reformës në Drejtësi dhe pake

Neni i ekstradimeve, Vasili: Manja e Hysi mashtrues të pacipë
  • 2018-05-14

Neni i ekstradimeve, Vasili: Manja e Hysi mashtrues të pacipë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i ka cilësuar si mashtrues të pacipë deputetët e PS-së, Ulsi Manja e Vasilika Hysi, të cilët sipas tij nuk thonë të vërtetën sa i takon nenit 491 të ekstradimeve, në lidhje me akuzat ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir

Rezolutë për çeljen e negociatave: Thirrje njëzëri vendeve të BE për vendimin
  • 2018-05-09

Rezolutë për çeljen e negociatave: Thirrje njëzëri vendeve të BE për vendimin

Grupi parlamentar socialist ka depozituar në Ditën e Europës një projekt rezolutë për çeljen e negociatave. Ka qenë vetë kreu i grupit, Taulant Balla që ka shkruar në Facebook: Sot në Ditën e Europës, në emër të Grupit Parlamentar Socialist kemi depozituar projekt-Rezolutën e Kuv

Mandati i Tahirit, Paloka: Lojë e Ramës për të na hedhur hi syve, komisioni vijon
  • 2018-05-06

Mandati i Tahirit, Paloka: Lojë e Ramës për të na hedhur hi syve, komisioni vijon

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një dalje për mediat paraditen e sotme e cilësoi një lojë të Tahirit dhe kapos së tij Edi Ramës vendimin për lënien e mandatit. Paloka shprehu vendosmërinë për ti shkuar deri në fund komisionit Tahiri që siç tha deputeti i PD ësht