Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.489Z

ZRRE njofton anëtarët e komisionit parlamentar me sfidat e saj

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri, i kryesuar nga Muhamet Mustafa, kryetar, në kuadër të aktiviteteve të tij, vizitoi sot Zyrën e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE). Kryesuesi i Bordit, Enver Halimi, me bashkëpunëtorë, i informoi anëtarët e komisionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.824Z

Bashkia, bojkot komisionit hetimor parlamentar

Bashkia e Tiranes, nuk do t'i pergjigjet asnje lloj kerkese qe behet nga komisioni hetimor, i ngritur kunder Edi Rames. Kjo per faktin e vetem, se kryetari i bashkise Rama, e cileson grupin e hetimit, jashte ligjit dhe ne kundershtim te plote me Kushtetuten. Ne lidhje me kete vendim, kryetari i bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.103Z

PD–ja sprapset nga ngritja e komisionit hetimor parlamentar për konfliktin institucional

Partia Demokratike duket se është sprapsur nga nisma për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për konfliktin institucional midis qeverisë dhe prokurorisë së përgjithshme. Gjatë një deklarate për mediat zëdhënësi i Grupit Parlamentar të PD-së, Aldo Bumçi, nuk i është për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.234Z

Presidenti Topi takohet me delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë të Kinës

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të Republikës Popullore të Kinës, kryesuar nga z. Sun Uen-Sheng, anëtar i Komitetit të Përhershëm të Kongresit Kombëtar të Popullit dhe Nënkryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.482Z

Grupi Parlamentar i PS pritet te miratoje raportin e Komisionit Hetimor per anetaret e KLD

0 brbr brbrGrupi Parlamentar i Partise Socialiste ka vendosur qe te miratoje ne seance plenare te se enjtes raportin e Komisionit Hetimor per Nenkryetarin e Keshillit te Larte te Drejtesise Elvis efa dhe anetarin Lulzim Lelcajbrbr brbrRaporti i propozon Kuvendit shkarkimin e efes dhe Lelcajt per sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.621Z

Presidenti Topi pret Delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të Kinës.  

24 nëntor 2009 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot Delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të Republikës Popullore të Kinës, kryesuar nga z. Sun Uen-sheng, anëtar i Komitetit të Përhershëm të Kongresit Kombëtar të Popullit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:14.394Z

LSI, kunder komisionit parlamentar monitorues

Levizja Socialiste per Integrim ka bere pergjegjese Partine Demokratike dhe Partine Socialiste, per procesin e pajisjes me karta identiteti. Ky eshte reagimi i LSI-se, nepermjet nje deklarate per shtyp nga sekretari i Pergjithshem, Petrit Vasili, i cili akuzoi dy partite kryesore se zvarriten pambar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama