Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.154Z

Delegacioni qeveritar viziton Rashkën, identifikohen edhe 6 trupa

Përfaqësuesit e Komisionit Qeveritarë të Kosovës për persona të zhdukur dhe Departamentit të Mjekësisë Ligjore po qëndrojnë në Rudnicë të Rashkës për të ndjekur nga afër punimet për rrënimin e ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Raport progresi i Komisionit Evropian, ministrat, sot raportim para deputeteve

Ministrat do te raportojne sot ne Komisionet Parlamentare te Kuvendit, mbi detyrimet qe rrjedhin nga Progres Raporti qe Komisioni Evropian publikoi jave me pare per Shqiperine. Ashtu sic premtoi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, se problemet e ngritura ne raport, do te jene pune e komisioneve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.836Z

Ilir Deda kritikon ashpër partinë e tij dhe qeveritarët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, ka kritikuar ashpër gjuhën që partia e tij dhe Qeveria po e përdorin ndaj njëra-tjetrës. Në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane, Deda ka thënë se nuk është pasqyrë e mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.257Z

Titujt e pronësisë, miratohet Komisioni Qeveritar i Tokës

Komisioni Parlamentar i Ligjeve miratoi dje aktin normativ të ardhur nga qeveria për ngritjen e Komisionit Qeveritar të Tokës, i cili ka për detyrë të hetojë titujt e pronësisë të ndarë sipas ligjit 7501. Sipas këtij akti, do të jetë një strukturë e veçantë, me qëllim kryesor he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.726Z

Kryeministri Isa Mustafa priti kryetarin e Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Dëshmorit të Kombit, Invalidit, Veteranit, Pjesëtarit apo të Internuarit të luftës së UÇK-së

Prishtinë, 16 shtator 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministrat Avdullah Hoti, Imet Rrahmani dhe Arban Abrashi, ka pritur të mërkurën në takim Agim Çekun, kryetar i Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Dëshmorit të Komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.305Z

Noka: Droga, biznes qeveritar; Tahiri: Provat dërgojini në prokurori

Në cilësinë e nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë në Kuvend, Flamur Noka, i ka dorëzuar një letër kryeministri Edi Rama, ku ngre shqetësimin e opozitës për shtimin e sipërfaqeve të mbjella më hashash në vendin tonë. Në letër, Noka kërkon nisjen menjëherë të monitorimit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.119Z

Një përmbarues amerikan për verdiktin e Komisionit të Venecias

Nga Ndriçim Kulla* Siç dihet, çdo vendim gjyqësor ka nevojë për një përmbarues që ta zbatojë, ndryshe mbetet një letër e pavlefshme. Një rast i tillë është edhe ai i vendimit të Komisionit të Venecias për Reformën në Drejtësi dhe veçanërisht për çështjen e Byrosë Kombët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama