Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.318Z

Më në fund veteranët e UÇK-së pajisen me vendime dhe certifikata

Nga java e ardhshme, fillon procedura e lëshuarjes së vendimeve dhe Certifikatave për njohjen e statusit të Veteranit dhe kategorive përkatëse. Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e Statusit të Dëshmorit të Kombit, Invalidit,Veteranit, Pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.102Z

Ruçi mbledh ministrat, mungon Rama, ja vendimi që morën

TIRANE Ka përfunduar takimi në Kryesinë e Kuvendit me ministrat e kabinetit qeveritar, kreun e Kuvendit Gramoz Ruci si dhe Kryesinë e grupit të PS. Burime nga takimi bëjnë me dije se socialistët pritet të miratojnë të enjten gjatë seancës së Kuvendit ngritjen e komisionit të re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.147Z

Harta e re territoriale, PS kërkon të pritet vendimi i Kushtetueses

135 Bashki dhe Komuna në vend kanë nisur zyrtarisht betejen me qeverinë për ndarjen e re territoriale. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur proçedurën për miratimin e kërkesave të njësive vendore për referendum lokale kundërshtues mbi variantin qeveritar të reformës administrative.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.998Z

Qeveria e Kosoves ka zhvilluar mbledhjen e saj te 43-te

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, ka zhvilluar mbledhjen e vetë të 43-të, të rregullt, në të cilën ka aprovuar projektligje, strategji, rregullore dhe vendime tjera nga fushat e përgjegjësisë kushtetuese dhe li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.372Z

Qeveria shtyn me 2 vjet afatin e pronave

Shtyhet deri në 2015-n ligji për verifikimin e titujve të pronësisë për tokën bujqësore  Fatjona Mejdini Qeveria shtyn me dy vjet afatin për verifikimin e titujve të pronës së tokës bujqësore. Mënyra e dhënies së certifikatës së pronësisë gjatë qeverisjes së demokratëve, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.114Z

Nesër protestojnë familjarët e të rënëve para luftës

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit të rënë para luftës së fundit në Kosovë, do të organizojë nesër një marsh protestues, duke filluar nga ora 14:00 para Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë. Komis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.366Z

Të nderuar anëtarë të kabinetit qeveritar, mbledhja e sotme e Qeverisë bëhet jashtë radhe, vetëm me qëllimin për të mos humbur asnjë ditë apo çast nga puna në ushtrim të detyrës vendi

Të nderuar anëtarë të kabinetit qeveritar, mbledhja e sotme e Qeverisë bëhet jashtë radhe, vetëm me qëllimin për të mos humbur asnjë ditë apo çast nga puna në ushtrim të detyrës vendimmarrëse për përshpejtimin e mëtejshëm të ritmeve të zhvillimit të vendit. Në mbledhjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama