Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.402Z

Zhvillohet mbledhja e Komisionit Qeveritar të Tokës: Ministri i Shtetit Pollo: “U janë marrë zaptuesve 1 milionë e 321 mijë metër katrorë tokë”  

Ministri i Shtetit Z. Genc Pollo organizoi sot mbledhjen e fundit për vitin 2009 me anëtarët e Komisionit Qeveritar të Tokës për verifikimin e titujve të pronësisë.   Ministri Pollo tha për mediat se: “Sot zhvillojmë mbledhjen e fundit për këtë vit, të Komisionit Qeverit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.956Z

EULEX-i e Komisioni qeveritar përplasen rreth gërmimeve në Novi Pazar

Misioni i EULEX-it ka mohuar se më 7 gusht janë ndërprerë gërmimet nga ana e palës serbe, ashtu siç deklaroi Komisioni për të pagjeturit, raporton KTV. Ky mision thotë se gërmimet të cilat janë bërë nga Departamenti i Mjekësisë Ligjore i EULEX-it, tregojnë se nuk janë gjetur mbetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.359Z

Miratohet ligji, ngrihet Komisioni Qeveritar i Tokës

Kuvendi miratoi dje me 71 vota pro aktin normativ të qeverisë për krijimin e Komisionit Qeveritar të Tokës. Akti normativ përcakton që në kuadër të verifikimit të titujve të pronësisë me ligjin 7501, ngrihet Komisioni Qeveritar i Tokës si autoriteti qendror që do të japë vendimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.732Z

Hetimi i pronësisë, ngihet Komisioni Qeveritar i Tokës

Komision Qeveritar i Tokës për hetimin e pronësisë. Këshilli i Ministrive miratoi dje me anë të një akti normativ ngritjen e Komisionit Qeveritar të Tokës (KQT), që do të jetë një strukturë e veçantë, me qëllim kryesor hetimin e titujve të pronësisë mbi tokën bujqësore. Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.420Z

Maqedoni, koalicioni qeveritar pranë ndarjes

SHKUP-Koalicioni qeveritar në Maqedoni është pranë ndarjes dhe një vendim i tillë pritet deklarohet nga BDI, e cila një ditë më parë bojkotoi Parlamentin, për shkak të mosmarrëveshjeve me VMRO-DPMNE-në e kryeministrit Nikolla Grue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.898Z

Mbahet mbledhja e radhës e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së

Prishtinë, 9 shkurt 2015Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së ka mbajtur takimin e radhës.Pas takimit, në konferencë për media, kryetari i Komisionit, Agim Çeku, ka bërë të ditur se janë traj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.574Z

Barroso rizgjidhet president i Komisionit të BE-së

Parlamenti Europian ka rizgjedhur presidentin e Komisionit të BE-së, Hose Manuel Barroso, për një periudhë të dytë pesëvjeçare në detyrë. Në seancën parlamentare në Strazburg, 382 deputetë votuan për politikanin kristiandemokrat portugez. Për të votuan kristiandemokratët, konserv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama