Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.956Z

EULEX-i e Komisioni qeveritar përplasen rreth gërmimeve në Novi Pazar

Misioni i EULEX-it ka mohuar se më 7 gusht janë ndërprerë gërmimet nga ana e palës serbe, ashtu siç deklaroi Komisioni për të pagjeturit, raporton KTV. Ky mision thotë se gërmimet të cilat janë bërë nga Departamenti i Mjekësisë Ligjore i EULEX-it, tregojnë se nuk janë gjetur mbetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.359Z

Miratohet ligji, ngrihet Komisioni Qeveritar i Tokës

Kuvendi miratoi dje me 71 vota pro aktin normativ të qeverisë për krijimin e Komisionit Qeveritar të Tokës. Akti normativ përcakton që në kuadër të verifikimit të titujve të pronësisë me ligjin 7501, ngrihet Komisioni Qeveritar i Tokës si autoriteti qendror që do të japë vendimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.732Z

Hetimi i pronësisë, ngihet Komisioni Qeveritar i Tokës

Komision Qeveritar i Tokës për hetimin e pronësisë. Këshilli i Ministrive miratoi dje me anë të një akti normativ ngritjen e Komisionit Qeveritar të Tokës (KQT), që do të jetë një strukturë e veçantë, me qëllim kryesor hetimin e titujve të pronësisë mbi tokën bujqësore. Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.420Z

Maqedoni, koalicioni qeveritar pranë ndarjes

SHKUP-Koalicioni qeveritar në Maqedoni është pranë ndarjes dhe një vendim i tillë pritet deklarohet nga BDI, e cila një ditë më parë bojkotoi Parlamentin, për shkak të mosmarrëveshjeve me VMRO-DPMNE-në e kryeministrit Nikolla Grue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.898Z

Mbahet mbledhja e radhës e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së

Prishtinë, 9 shkurt 2015Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së ka mbajtur takimin e radhës.Pas takimit, në konferencë për media, kryetari i Komisionit, Agim Çeku, ka bërë të ditur se janë traj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.574Z

Barroso rizgjidhet president i Komisionit të BE-së

Parlamenti Europian ka rizgjedhur presidentin e Komisionit të BE-së, Hose Manuel Barroso, për një periudhë të dytë pesëvjeçare në detyrë. Në seancën parlamentare në Strazburg, 382 deputetë votuan për politikanin kristiandemokrat portugez. Për të votuan kristiandemokratët, konserv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.793Z

Komisioni Qeveritar për të Zhdukurit: Ukshin Hoti konsiderohet i zhdukur

Lidhur me disa shkrime në media të ditëve të fundit që kishin të bënin me rastin e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, profesor Ukshin Hoti, ka reaguar Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur dhe Këshilli Koordinues i Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama