Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.420Z

Maqedoni, koalicioni qeveritar pranë ndarjes

SHKUP-Koalicioni qeveritar në Maqedoni është pranë ndarjes dhe një vendim i tillë pritet deklarohet nga BDI, e cila një ditë më parë bojkotoi Parlamentin, për shkak të mosmarrëveshjeve me VMRO-DPMNE-në e kryeministrit Nikolla Grue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.898Z

Mbahet mbledhja e radhës e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së

Prishtinë, 9 shkurt 2015Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së ka mbajtur takimin e radhës.Pas takimit, në konferencë për media, kryetari i Komisionit, Agim Çeku, ka bërë të ditur se janë traj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.574Z

Barroso rizgjidhet president i Komisionit të BE-së

Parlamenti Europian ka rizgjedhur presidentin e Komisionit të BE-së, Hose Manuel Barroso, për një periudhë të dytë pesëvjeçare në detyrë. Në seancën parlamentare në Strazburg, 382 deputetë votuan për politikanin kristiandemokrat portugez. Për të votuan kristiandemokratët, konserv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.793Z

Komisioni Qeveritar për të Zhdukurit: Ukshin Hoti konsiderohet i zhdukur

Lidhur me disa shkrime në media të ditëve të fundit që kishin të bënin me rastin e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, profesor Ukshin Hoti, ka reaguar Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur dhe Këshilli Koordinues i Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.852Z

Rama: Fund, presionit qeveritar mbi mediat

Edi Rama Partia Socialiste, ka mbajtur sot, tryezën e diskutimit sa i takon programit të saj për median. Lideri i opozitës, Edi Rama, në fjalën e mbajtur, u shpreh se i duhet dhënë fund kontrollit të politikës mbi pushtetin e katërt. Kreu i PS-së vuri theksin tek krijimi i standardeve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.154Z

Delegacioni qeveritar viziton Rashkën, identifikohen edhe 6 trupa

Përfaqësuesit e Komisionit Qeveritarë të Kosovës për persona të zhdukur dhe Departamentit të Mjekësisë Ligjore po qëndrojnë në Rudnicë të Rashkës për të ndjekur nga afër punimet për rrënimin e ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Raport progresi i Komisionit Evropian, ministrat, sot raportim para deputeteve

Ministrat do te raportojne sot ne Komisionet Parlamentare te Kuvendit, mbi detyrimet qe rrjedhin nga Progres Raporti qe Komisioni Evropian publikoi jave me pare per Shqiperine. Ashtu sic premtoi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, se problemet e ngritura ne raport, do te jene pune e komisioneve,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama