Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.574Z

Barroso rizgjidhet president i Komisionit të BE-së

Parlamenti Europian ka rizgjedhur presidentin e Komisionit të BE-së, Hose Manuel Barroso, për një periudhë të dytë pesëvjeçare në detyrë. Në seancën parlamentare në Strazburg, 382 deputetë votuan për politikanin kristiandemokrat portugez. Për të votuan kristiandemokratët, konserv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.793Z

Komisioni Qeveritar për të Zhdukurit: Ukshin Hoti konsiderohet i zhdukur

Lidhur me disa shkrime në media të ditëve të fundit që kishin të bënin me rastin e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, profesor Ukshin Hoti, ka reaguar Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur dhe Këshilli Koordinues i Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.852Z

Rama: Fund, presionit qeveritar mbi mediat

Edi Rama Partia Socialiste, ka mbajtur sot, tryezën e diskutimit sa i takon programit të saj për median. Lideri i opozitës, Edi Rama, në fjalën e mbajtur, u shpreh se i duhet dhënë fund kontrollit të politikës mbi pushtetin e katërt. Kreu i PS-së vuri theksin tek krijimi i standardeve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.154Z

Delegacioni qeveritar viziton Rashkën, identifikohen edhe 6 trupa

Përfaqësuesit e Komisionit Qeveritarë të Kosovës për persona të zhdukur dhe Departamentit të Mjekësisë Ligjore po qëndrojnë në Rudnicë të Rashkës për të ndjekur nga afër punimet për rrënimin e ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Raport progresi i Komisionit Evropian, ministrat, sot raportim para deputeteve

Ministrat do te raportojne sot ne Komisionet Parlamentare te Kuvendit, mbi detyrimet qe rrjedhin nga Progres Raporti qe Komisioni Evropian publikoi jave me pare per Shqiperine. Ashtu sic premtoi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, se problemet e ngritura ne raport, do te jene pune e komisioneve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.836Z

Ilir Deda kritikon ashpër partinë e tij dhe qeveritarët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, ka kritikuar ashpër gjuhën që partia e tij dhe Qeveria po e përdorin ndaj njëra-tjetrës. Në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane, Deda ka thënë se nuk është pasqyrë e mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.257Z

Titujt e pronësisë, miratohet Komisioni Qeveritar i Tokës

Komisioni Parlamentar i Ligjeve miratoi dje aktin normativ të ardhur nga qeveria për ngritjen e Komisionit Qeveritar të Tokës, i cili ka për detyrë të hetojë titujt e pronësisë të ndarë sipas ligjit 7501. Sipas këtij akti, do të jetë një strukturë e veçantë, me qëllim kryesor he

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama