Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetit +Qendror

Total: 1848
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.413Z

Komiteti Qendror i PS merr në dorë drejtësinë

Sa herë në parlament imponohet një votim pa konsensus, ky votim do të ketë lidhje me ëndrrën e Edi Ramës për të marrë nën kontroll sistemin e drejtësisë. Në një mbledhje parlamentare që u ngjante votimeve në plenumet e Komitetit Qendror të Partisë së Punës, Edi Rama em�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.344Z

KQZ rrëzon kërkesën për referendum të Komitetit për Mbrojtjen e Kushtetutës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi dje kërkesën e Komitetit për Mbrojtjen e Kushtetutës për thirrjen e referendumit për të shfuqizuar disa nene të ndryshuara në Kushtetutë, të miratuara nga Kuvendi më 21 prill. Rrëzimi i kërkesës nga ana e KQZ do të pasohet nga KMK me një anki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.606Z

KQZ zgjedhet anëtare e Komitetit të Audimit të A-WEB-it

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është zgjedhur anëtar i Komitetit të Auditimit dhe të Mbikëqyrjes së Shoqatës së Zyrtarëve Zgjedhorë Botëror (A-WEB). Sipas një njoftimi të KQZ-së, ky vendim është marrë në t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.384Z

Ne Kine Komiteti Qendror diskuton per reforma strukturore

Me shume se 200 anetaret e Komitetit Qendror te Partise Komuniste te Kines po diskutojne ne Pekin sipas te dhenave zyrtare per reforma kulturore. Perballe rreth 500 milione perdoruesve te internetit udheheqja e Pekinit eshte shqetesuar gjithnje e me shume per ndikimin e ketij rrjeti tek mendimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.948Z

Topi-Salon: Pushteti qendror, të bashkëpunojë me atë vendor

Tiranë, 2 Korrik, NOA Bashkëpunimi efikas dhe dialogu midis pushtetit qendror e atij vendor për të realizuar projekte në të mirë të zhvillimit të mëtejshëm të Shqipërisë dhe përmirësimit të jetës së qytetarëve të saj, paraqet rëndësi të veçantë. Një fakt të tillë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.650Z

Parlamenti i ri Rama refuzon mbledhjen e Komitetit

Perpara pak minutash ka perfunduar mbledhja e radhes e Komitetit Shteteror per ndertimin e kompleksit te ri parlamentar. Ne kete mbledhje u be prezantimi i studiove qe kane shprehur interes per te marre pjese ne konkursin nderkombetar prej nga do te dale projekti fitues. Sipas kryetare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.957Z

Topi takon Sabon: Do të thellojmë bashkëpunimin mes pushtetit qendror dhe vendor

Bashkëpunimi efikas midis pushtetit qendror dhe vendor është shumë i rëndësishëm në të mirë të vendit. Kështu ka theksuar Presidenti i Republikës, Bamir Topi, gjatë takimit me Presidenten e Asamblesë së Rajoneve të Europës, njëkohësisht zëvendëspresidente e Këshillit Rajonal,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama