Rezultate te kerkimit per termin: +Komunikim +Publik

Total: 1880
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.168Z

Hipoteka, mënyrat e reja si ta denonconi korrupsionin dhe vonesat në shërbime

Laureta Rryçi Qytetarët tani kanë më shumë mundësi për të denoncuar korrupsionin apo vonesat në shërbimet e Hipotekës. Zyra qendrore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (Hipoteka), në Tiranë, njoftoi se duke nisur nga dita djeshme, më 12 korrik 2010, pranë këtij institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.215Z

Nënshkruhet në Amann marrëveshja midis ATSH-së dhe agjencisë jordaneze të lajmeve PETRA

-Gëzim Podgorica: Marrëveshja, një urë e re komunikimi publik për të dy vendet-JORDANI, 28 Korrik/ATSH/- Shqipëria gjithnjë e më shumë po tërheq vëmendjen e publikut të huaj për zhvillimet e saj komplekse, por edhe për historinë , traditat, kulturën dhe në mënyrë specifike, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.165Z

Zhurmat, 50% e qytetareve me stres

Sonila Isaku Zhurmat dhe trafiku i renduar ne kryeqytet jane faktoret kryesore te cilet shkaktojne pagjumesi, stres, probleme me degjimin dhe ne disa raste deri ne mosfunksionim te komunikimit. Ne nje studim te kryer nga Instituti i Shendetit Publik ka rezultuar se gjysma e banoreve te Tiranes e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.781Z

Dobjani fut ne sherr PS me policine

Padia penale e bere dy dite me pare per Avokatin e Popullit, Ermir Dobjani, per nderhyrje ne hetime, fut ne sherr Partine Socialiste me Ministrine e Brendshme. Deputeti socialist, Pirro Lutaj e cilesoi dje si nje rast te paprecedent faktin, qe Policia e Shtetit ngre padi ndaj Dobjanit dhe shprehu sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.285Z

Rama: Ja pse shkruaj editoriale!

TIRANË-Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama theksoi sot në një editorial të radhës në blogun personal se shkrimet e tij nuk kanë qëllim të rrëzojnë kryeministrin Sali Berisha, por janë një mënyrë e re komunikimi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.013Z

Edi Rama: Shënime dhe piktura nga Bashkia

Autori i Lajmit: red.Edi Rama publikon ditarin e tij, i cili përfshin 9 vitet e punës së tij në Bashki. Një ndërthurje mes artit, shënimeve, datave dhe shkrimeve mbush faqet e këtij libri, i cili paraqet para lexuesit një botë që, ndoshta, shumëkush nuk e njeh, të kreut të Partisë Soc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.783Z

PS: Nuk ka vendim qe ndalon hapjen e kutive, tregojeni

Denis Dedej "Vendimi i gjykates qe ndalon hapjen e kutive per efekt te transparences dhe kontrollit parlamentar per zbatimin e ligjit, gjate procesit te administrimit zgjedhor nuk ekziston". Ky eshte reagimi i ardhur dje nga Partia Socialiste, pas deklaratave te kryeministrit te Shqiperise, Sali Be

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama