Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.585Z

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam

Në një përpjekje për të ulur tensionet mes Greqisë dhe Shqipërisë, kryeministri Edi Rama mohoi se po ndjek një politikë të jashtmë me qëllimin për të diskutuar rikthimin e tokave të komunitetit çam që u përzunë nga Greqia gjatë Luftës së Dytë Botërore, por tha se nuk mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.315Z

90-vjetori i komunitetit musliman

Janë mbushur plot 90 vjet, që nga themelimi i komunitetit muslamin në Shqipëri. Kreu i komunitetit musliman, Selim Muça, theksoi se përgjatë këtyre 9 dekadave, komuniteti musliman ka qenë nxitës i vlerave më të larta njerëzo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.755Z

Berisha festë me fëmijët e komunitetit rom

TIRANË- Kryeministri Berisha dhe bashkëshortja e tij, znj. Liri Berisha, festuan sot paradite, së bashku me fëmijë të komunitetit rom, festat e fundvitit. Në një festë krejt të veçantë, Kryeministri dhe bashkëshortja e tij ndanë me fëmijët kënaqësinë dhe emocionin e festave, përm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.085Z

Dorëheqje në grup nga kryesia e Komunitetit Mysliman

Katër anëtarë të kryesisë së Komunitetit Mysliman, dy prej të cilëve nënkryetarë, kanë dhënë dorëheqjen në të njëjtën kohë, në mënyrë krejt të papritur. Ata janë nënkryetari Gazmend Aga, Drejtori i Marrëdhënieve me publikun Agron Hoxha, Drejtori i Arsimit Altin Shima d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.304Z

Selim Muça rizgjidhet në krye të Komunitetit

Qindra besimtarë protestuan para medresesë së Kavajës gjatë procesit të votimit, duke kërkuar largimin e Muçës Ish-kryetari i Komunitetit Musliman Shqiptar merr 69 vota nga 83 anëtarët e pranishëm në procesin e votimit Selim Muça është rizgjedhur sërish si kryetar i Komunitetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.196Z

Përplasje mes myslimanëve për kreun e komunitetit

Besimtarët myslimanë përplasen me komunitetin përkatës për zgjedhjen e kreut të ri të këtij komuniteti.Imamë, anëtarë të këshillave të xhamive në kryeqytet e besimtarë të kësaj feje, pretendojnë se komuniteti mysliman ka shpallur datën e zgjedhjeve në kundërshtim me statutin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.257Z

Xhamia, Bashkia miraton projektin e Komunitetit Mysliman

TIRANE-Pas miratimit të propozimit të Komunitetit Mysliman për ndërtimin e Xhamisë së Re, tek Namazgjaja, Komisioni ka shqyrtuar propozimet, për mënyrën e projektimit të Xhamisë së Re, bëri të ditur sot Bashkia e Tiranës n&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama